ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Yıldız Kızlar Şampiyon!

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,326
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Macaristan'ın Keszthely şehrinde dün sona eren Avrupa Birliği Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar boks şampiyonasında milli boksörlerimiz 4 altın, 2 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanarak şampiyonaya damgasını vurdu. Milli takımımız böylece turnuva en fazla madalya kazanan ülke unvanını elde etti. İrlanda Cumhuriyeti de toplam 15 madalya kazandı.

Yıldız Kızlarımız takım halinde Avrupa Birliği Boks turnuvası şampiyonu oldu
Yıldızlar kategorsinde 46 kg'da Hazal Gökdüz Alman rakibi Scheuermann'ı 3-0 yenerek altın madalya kazanan ilk sporcumuz oldu.

60 Kg'da Esra Yıldız Fransız rakibi Chloe Bouveur'u 2-1 yenerek altın madalyaya uzandı.

80 Kg'da Canan Metin ev sahibi ülkeden Macar Fani Karacs'ı 3-0 yenerek yıldız bayanlarda ülkemize üçüncü altın madalyayı getirdi.

70 Kg'da Busenaz Surmeneli ise İngiliz rakibi ile başa baş bir maç çıkarmasına rağmen 2-1 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Yine Yıldız Bayanlarda 48 Kg'da Ülkü Çağırır, 50 Kg'da Sümeyye Kesikoğlu ve 66 Kg'da Gizem Aydemir bronz madalya kazandılar. Böylelikle Yıldız kızlarımız 3 altın, 1 gümüş ve 3 te bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazanarak takım halinde Avrupa Şampiyonu oldular.

Genç Bayanlardan 6 madalya
Genç Bayanlarda da millilerimiz 1 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandılar.

48 Kg'da boksörümüz Ayşe Çağırır İrlandalı rakibi Kristina O'Hara ile finalde büyük çekişmeye sahne olan mücadelede 2-1 sayı ile yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Gençlerde 51 Kg'da Neriman Istık, 60 Kg'da Ülkü Demir, 64 Kg'da İrem Kurt, 69 Kg'da Sema Çalışkan ve +81 Kg'de İrem Günesin de gençlerde bronz madalya kazanan sporcumuz oldular!

Şampiyon Emine Bozduman
Büyükler kategorisinde finale çıkma başarısı gösteren +81 kilo boksörümüz Emine Bozduman, final mücadelesinde enfes bir maç çıkararak güçlü İrlandalı rakibi Lianne Murpy'ü 3-0 yenerek Avrupa Birliği Şampiyonu oldu!Büyükler de 43 Kg'da Kübra Ardış, ve 69 ‘da Gülizar Kara bronz madalya kazandılar.

Gözgeç: "Hedef Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında kürsünün en üstünde yer almak"
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, özellikle Yıldız Bayanlarda takım halinde Avrupa Birliği Şampiyonu olan Milli takımımız tebrik ederken, geleceğin emin ellerde olduğunu söyledi.

Bu yıl sonunda Bulgaristan'da yapılacak olan Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Şampiyonasında hedeflerinin kürsünün en üstünde yer almak olduğunun altını çizen Gözgeç, "Önümüzdeki yıl Büyük Bayanlarda hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Önümüzdeki 10 ay içinde büyük bayanlarda yoğun bir kamp ve turnuva programı olacak. Hedefimiz hızla güçlenen Dünya Bayan boksunda zirvede yer edinmek. Bunun için her türlü fedakarlığı göstereceğiz" diye konuştu.

Gözgeç, ayrıca Macaristan'da bulunan boks milli takımı antrenörlerini tek tek arayarak başarılarından dolayı tebrik etti.
 
Üst Alt