• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Yenidoğan Bebeklerin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Fırdöndü

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
46
Puanları
6
Bebekleri gün içinde birden fazla emzirmek gerekir. Çünkü bebeklerin sağlıklı büyüyebilmeleri için anne sütüne ihtiyaçları vardır. Bebeklerin sürekli emiyor olması annenin sütünün devamlılığı konusunda etkisi büyüktür.

Bebeğin uyku düzenine dikkat etmek
Yenidoğan bebeklerin genelde uykusu oldukça düzensiz olur. Zaten annelerin en çok dert yandığı konu bu oluyor. Bebeklerin rahat etmeleri için gerekli ortamı sağlamak gerekir. Bebeklerin yüzüstü uyumasına dikkat etmek gerekir.

Bebeğin hijyenine önem vermek
Yenidoğan bebeklerin cildi oldukça hassas ve narindir. Bebeklerin hijyenine ayrıca dikkat etmek gerekir. Bebeklerin cildine uyumlu doğal içeriğe sahip ürünleri tercih etmek gerekir. Bebeklerin cildini sürekli nemlendirmek özellikle bez bölgesine ayrı ihtimam göstermek gerekir.

Bebeği sürekli kontrol etmek
Bebekleri düzenli olarak doktor kontrolüne götürmek gerekir. Çünkü sağlıklı büyüyüp büyümediğini anlamanın en kolay yolu budur. Özellikle aşılarını ihmal etmemek bebeğin anormal davranışlarını doktoruna danışmak gerekir.

İlgi ve sevgiyi eksik etmemek
Yenidoğan bebekler ilgi ve sevgiyi anlamaz dememek gerekir. Onlar ilgi ve sevgiyle büyürler. Bebeklere sarılmak onları okşayıp sevmek onların gelişimine büyük katkı sağlar. Bebeklere ninniler şarkılar söylemek onlarla kurulan bağın güçlenmesine katkıda bulunur.

(( alinti ))
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.