• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Yapay zekanın ”his geliştirdiğini” söyleyen mühendis işten çıkarıldı

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,115
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Google, geçen aylarda yapay zeka sisteminin hisleri geliştiğini söyleyen mühendisinin işine son verdi.

BBC’de yer alan habere göre, mühendis Blake Lemoine geçen ay kamuoyuna açıklama yaparak Google’ın dil teknolojisi yapay zekasının his oluşturmaya başladığını ve “isteklerine saygı duyulmasını istediğini” öne sürmüştü.

Google ve çeşitli yapay zeka uzmanları bu iddiaların doğru olmayacağını söyledi.

Blake, kurumsal gizlilik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle ücretli izne çıkarıldı. Google, mühendisin işine son verildiğini duyurdu.

Google’ın açıklamasında ”Bu konuyla uzun süre uğraşmasına rağmen Blake’in açık istihdam ve veri güvenliği politikalarını ısrarla ihlal etmeyi seçmesi üzücü” denildi.

Blake, konuyla ilgili hukuki danışmanlık aldığını bildirdi

Kaynak: T24
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.