• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Yabancı Milletlerin Türklere Sözleri

Linux

Owner
* Bana Türklerden Kurulu Bir Ordu Verin Dünyayı Rehin Alayım'' ( Napoléon Bonaparte )

*Türkler Öldürülebilirler, Fakat Yenilgiye Uğratılamazlar(Napolyon)

*Kumandanlarından Biri Adolf Hitler'e Sorar : "Türklere Neden Saldırmıyoruz???"

Bu... Soru Üzerine Hitler : "Türkler Öyle Bir Millettir Ki, Eğer Saldırırsak Tamamını Yok Etmemiz Gerekir... Yoksa 1 Tane Bile Hayatta Bırakırsak, Yeni Bir Devlet Kurar Ve İntikamını Alır... Ve Bu Gerçekleri Görüp Türklere Saldırmaktan Korkan Kişi Dünya Tarihinin En Büyük Barbarı...

*Çanakkale’de Başarılı Olamadık? Nasıl Başarılı Olurduk Ki? Zaten Türkler Yuvasına Girilmiş Aslanların Hiddetiyle Cür’et Ve Ve Cesaret Kahramanlığı İle Savşıyorlardı. Böyle Bir Millet Görmedim. (Sir Julıet Corbert)

*İstiklal Harbi Komutanlarından Orgeneral Asım Gündüz’ün Atatürk İle Bir Anısı ; “ İstiklal Mücadelelerinin Başladığı Senelerde Bazı Ecnebiler Bana Demişlerdi Ki; Mustafa Kemal’in Arkasına Düşmekte Ne Fayda Görüyorsunuz. İttihat Ve Terraki Erkanı Arkadaşlarını Düşman Eline Bırakıp Kaçtılar. Bu Adamın Da Sonunda Böyle Yapmayacağını Ne Biliyorsunuz?” Dediler. Cevap Vermedim. Gülümsemekle Yetindim. Ankara’ya Gidip Mustafa Kemal’le Görüştüğüm Zaman Mustafa Kemal’e Sordum. “Bu İşte Muvaffak Olmadığınız Zaman Ne Yapmak İstiyorsunuz.”. Cevap Olarak De Ki; “ Muvaffakolacağıma Eminim Fakat Uzak Bir İhtimalle Muvaffak Olamazsam Çekile Çekile Sağ Kalanlarla Vatanın Son Noktasına Kadar Savaşarak Canlarımızı Veririz. Milletimizden Sağ Kalanlardan Birisi Çıkarda Mezarımızın Başına“Çalıştılar,Kazanamadılar, Feda Oldular” Diye Bir Taş Dikerse, İşte Bizim Mükafatımız Bu Olur. Bu Sözleri Dinlerken Gözlerim Yaşardı.

*Türklerin Yurdu Efendiler, Kahramanlar, Şehitler Diyarıdır. Böyle Bir Milletin Düşmanı Olmak, Bence İnsanlığın Düşmanı Olmaktan Farksızdır. (Lamartine)

*Türk Dilini İncelerken, İnsan Zekasının Dilde Başardığı Büyük Mucizeyi Görürüz. (Max Müller)

*İnsanları Yükselten İki Büyük Üstünlük Vardır. Erkeğin Cesur, Kadının İffetli Olması. Bu İki Üstünlüğün Yanında Bir Üstünlük Daha Vardır; Vatana Herşeyi Feda Edecek Kadar Bağlı Olmaktır. Bunlar Büyük Kahramanlığı , Elem Ve Kedere Karşı Koymayı Doğurur. İşte Türkler Bu Çeşit Kahramanlardır. (Napolyon)

*Bütün Milletler Arasında En Namuslu Ve Dostluk Kurmada Tereddüt Edilmeyecek Olan Yalnızca Türklerdir. Henüz Yabancı Tesiri Altında Kalmamış Olan Bir Köye Gidecek Olursanız; Gerçek Misafirperverliğin Ne Demek Olduğunu Orada Görüp Öğrenirsiniz.- William Martin

*Poltava'da Esir Oluyordum. Bu Benim İçin Bir Ölümdü, Kurtuldum. Buğ Nehri Önünde Tehlike Daha Kuvvetli Olarak Belirdi; Önümde Su, Ardımda Düşman, Tepemde Cehennemler Püsküren Güneş... Su Beni Boğmak, Düşman Beni Parçalamak, Güneş Beni Eritmek İstiyordu; Yine Kurtuldum. Fakat Bugün Esirim, Türklerin Esiriyim. Demirin, Ateşin Ve Suyun Yapamadığını Onlar Bana Yaptılar, Esir Ettiler. Yalnız Ayağımda Zincir Yok, Zindanda Da Değilim; İstediğimi Yapıyorum. Fakat Bu Defa Da Şefkatin, Asaletin, Nezaketin Esiriyim. Türkler Beni İşte Bu Elmas Bağa Sardılar. Bu Kadar Alicenap, Bu Kadar Asil, Bu Kadar K Bir Milletin Barasında Hür Bir Esir Olarak Yaşamak, Bilsen Ne Kadar Tatlı.- Demirbaş Şarl / İsveç Kralı (Ruslardan Kaçıp Osmanlıya Sığınmıştır) *Türkler Ölmeyi Biliyorlar, Hem De İyi Biliyorlar. Ben De Ölmeyi Bilen Bir Milletin Yenilmeyeceğini Bilecek Kadar Tecrübeliyim. Burada Hiç Yoktan Ordular Kurmak Ve Bu Orduları Ölüme Sürüklemek Mümkün. Bu İmkânlardan Bol Bol Faydalanıyorum. Fakat, Meydana Getirdiğim Orduları Sendeleten Bir Engel Var: Türklerin Yaşayan Hatıraları! Üç-Dört Yüzyıl Önce Her Kudreti Ve Her Milleti Yenen Türkler, Şimdi De Silinmez Hatıralarıyla Her Teşebbüsü Sendeletiyorlar. Hemen Her Yürekte Bu Korkuyu Seziyorum. Demek Ki Yalnız Türkleri Değil, Onların Tarihini De Yenmek Lazım. Bu Durumda Ben, Türklerin Düzinelerle Milleti İdare Etmelerindeki Sırrı Da Anlıyorum. Onlar Milletleri Bir Kere Yeniyor Fakat Kazandıkları Zaferleri Ruhlara Ve Nesillere Nakşedebiliyorlar.- M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)

*Türklerin Yalnız Sonsuz Bir Cesareti Değil, İradeleri Sersemleştiren Bir Sihirbaz Zekası Vardır. İşte Türk, Bu Zekasıyla Zafer Kazanır, Uygarlıklar Yaratır Ve İnsanlık Dünyasında En Şerefli Hizmeti Başarır. Zaten Avrupa'nın Yarısını Yüzyıllarca Boyunduruk Altına Almak Başka Türlü Mümkün Olamazdı.- Çarnayev (Rus Komutan)

*Türk, Asillerin Asilidir. Yapma Olmayan, Gösterişi Bulunmayan Bu Pek Yüce Asalet Ona Tabiatın Hediyesidir.- Pierre Loti

*Silahlı Milletin En Canlı Örneği Türklerdir. Bu Diyar Köylüsünün Orak, Kâtibinin Kalem Ve Hatta Kadınlarının Etek Tutuşunda Silaha Sarılmış Bir Pençe Kıvraklığı Vardır. Türk Ata Biner Gibi Oturur, Keşfe Yollanan Asker Gibi Uyanık Yürür.- Moltke

*Türkler Bir Irk Ve Bir Millet Olarak Yeryüzünün En Şerefli İnsanlarıdır.- La Martine

*Savaşın Zevkini Almak İsteyen Herkes Türklerle Savaşmalıdır.- Towsend (İngiliz Komutan)

*Doğulu Önderler, Milletlerinin Başından Ayrılmayarak Her Hükümetin Temeli Olan Şu İki Kanunu Hakkıyla Yapıyorlar: İyi Yola Götürmek Ve Kötülüklerden Korumak. Bu Asil Hareket Ruslardan Fazla Özellikle Türklerde Göze Çarpıyor.- Auguste Comte

*Türk'ün Güzel Yüzünü, Kuvvetli Endamını, Pırıltılı Kostümünü, Zarif Tavırlarını, Kibar Gülüşünü, Aslanca Kükreyişini Fırçayla Göstermek Mümkündür. Fakat Pek Güç Olan, Türk'ün Özünü Göstermektir. Bu Öz, Ayışığı Gibi Görülür Fakat Mgösterilemez.- Decamps (Fransız Ressam)

*Türklerin Biricik Sevdikleri Şey Hak Ve Hakikattir. Ve Hiçbir Haksızlık Yapmadıkları Halde Haksızlığa Uğramışlardır.- William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)

*Türkler Kahramandırlar, Dostlarına Zarar Vermezler. Yüce Türk Milleti Tuttuğu Eli Bırakmaz, Sözünden Dönmez, İyi Ve Kötü Günlerde Dostundan Ayrılmaz. Böyle Bir Ulusla Elele Vermek Yeryüzünde Her Zorluğu Yenmek İçin Sonsuz Bir Güç Ve Yetenek Kazanmak Demektir.- Comenius (Çek Bilgini)

*Kılıcı İnsafsız Bir Beceriyle Kullanan Türk'ün Eli, Yendiği İnsanların Yarasını Sarmakta Da Ustadır.- Lord Byron *Türk Askeri Cesurdur. Anavatanını Sever Ve Onun İçin Gerekirse Çekinmeden Canını Feda Eder.- Albert Einstein

*Artık Türklerle Savaşmam. Onlar Çok Cesur Ve İyi İnsanlar.- Andreas Phitiades

*Dünyada İki Bilinmeyen Vardır. Biri Kutuplar, Diğeri Türkler.- Albert Sorel

*On Ulusun, On Yiğit Adamının Gücü Tek Bir Kimsede Toplansa Yine Bir Türk'e Bedel Olmaz. Türklerin En Çok Konuştuğu Şey Savaştır, Zaferdir. Eğlenceleri İse Attır, Silahtır. Türklerin Doğrulukları Ve Namuslulukları Ne Kadar Övülse Yeridir.- Charles Mcfarlene

*Türk Milleti İkibin Yıldır Profesyonel Askerdir. Bütün Türklerin Mesleği Askerliktir.- Donaldson

*Dünyanın Hangi Ordusuna Sorarsanız Sorun, Türk Askerinin Karşısında Düşünmenin Hiç De Kolay Olmadığını Veya Olamayacağını Size Söyler.- Donaldson *

Türklerle Dost Ol Ama Düşman Olma.- Gianni De Michelis

*Dünyada, Türklerden Başka Hiçbir Ordu Bu Kadar Süre Ayakta Duramaz.- Hamilton

*Türklerden Başka Dini Ve Vatanı Uğruna Canını Vermeye Hazır Asker Yoktur.- Hamilton *Türkler Devlet Yıkmakta Ve Devlet Kurmakta Birinci Sınıf Ustadır. Ülkeleri Değil Kıtaları Altüst Etmişler Ve< Korkunç Saldırışlar Arasında Sarsılması Hiç De Kolay Olmayan Egemenliklerini Yaratmışlardır. Tarih Türklerden Çok Şey Öğrendi. Onların Elinden Çıkma Öyle Eserler Vardır Ki Uygarlık İçin Birer Süs Olmaktadır.- Hammer

*Çanakkale'de Başarılı Olamadık. Nasıl Başarılı Olurduk Ki? Zira Türkler Yuvasına Girilmiş Aslanların Hiddetiyle, Cüret Ve Cesaret Kahramanlığı İle Savaşıyorlardı. Böyle Birmillet Görmedim.- Sir Julien Corbet

*Türk Gibi Ölüme Gülerek Bakan Bir Eri Başka Hiçbir Ulusta Bulamazsınız. Yalnız Ona İyi Bir Komutan Gerektir.- Mulman

*Toplumsal Düzenin Türkler Arasında Kurmuş Olduğu İlişkilerin Hepsinde Temiz Yüreklilik Ve İyi Niyet Hakimdir. Vatandaşların Birbirlerine Karşı Borçlu Oldukları İşlemleri Yapma Ve Yerine Getirmeleri İçin Başka Ülkelerde Olduğu Gibi Senetleşmeye Yani Yazılı Belgeye İhtiyaçları Yoktur. Çünkü Onların Övülmeye Değe Hallerinden Biri De Verdikleri Söze Genellikle Sadık Kalmaları Ve Karşılarındakini Aldatmaktan, Güveni Suistimal Etmekten Çekinmeleridir.- Monradgea D'ohsson

*Türk'ü Anlamamak İçin Tarihe Göz Yummak Gerekir. Haksız Saldırılar Ve Adi İftiralar Önünde Türk'ün Vakur Kalışı, Kuşku Yok Ki< Körlerin Gerçeği, Eşyayı Anlamadıklarını Düşündüklerinden Ve Körlere Acıdıklarındandır. Bu Soylu Bir Davranış O Adi İftiralara Ne Açık Bir Cevap Oluyor.- Pierre Loti

*Türklerin Ruhu Yeniden Parlayacak Ve Silah Kullanmak İçin Doğan Bu Kahraman Milletin Tarihi Eski Işığını Bulacaktır.- Moltke

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.