ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

WordPressin Avantajları Nelerdir?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
5,675
Tepkime puanı
44
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
WordPressin Avantajları Nelerdir?

Bir web sitesi sahibi olmak istiyorsunuz ancak herhangi bir kodlama bilgisine sahip değilsiniz. İşinizi internette tanıtmak veya bir blog yazarlığı yapmak için bir web sitesine sahip olmak gereklidir evet ancak sadece bunlar için kodlama bilgisine ihtiyaç yoktur. Web sitesinin çalışması için gerekli kodları WordPress geliştiricileri yazmışlar ve hala geliştirmeye devam etmektelerdir. Ayrıca bugün binlerce hazır WordPress teması ve eklentisi de kullanılmaya hazır olarak indirilmeyi beklemektedir.

Wordpress kullanmanın avantajları nedir? Neden wordpress tercih etmeliyiz?

WordPress kullanarak, bir web sitesi sahibi olabilirsiniz ve sitenizin yönetimini basit bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer çok özel bir tasarıma veya yazılıma ihtiyaç duyarsanız eğer işte bu noktada bir geliştiriciden destek alabilirsiniz. Profesyonel WordPress Desteği almak isterseniz benimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

WordPress ücretsiz bir sistemdir. Ancak ihtiyaçlara uygun geliştirilmiş olan bazı temalar ve eklentiler ekstra ücrete tabi olabilirler. Ancak basit bir kurumsal web site veya blog için indirebileceğiniz binlerce ücretsiz wordpress teması bulunmaktadır.

İşte bu noktada WordPress kullanmayı tercih ederek, hem ücretsiz, hem güvenilir, hem arama motoru dostu, hemde kullanımı kolay bir siteye sahip olabilirsiniz. Böylelikle işinizi, ürünlerinizi, projelerinizi, seyahatlerinizi vs. tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.

WordPress kullanımını öğrenerek kendi web sitenizi yönetme imkanına sahip olduğunuzda, bir yazılımcı veya tasarımcıya para ödemek zorunda da kalmazsınız. İşinizi internet ortamına kolaylıkla taşıyabilme imkanına sahip olmak da size her zaman ekstra kazanç sağlayacaktır.

Yani özetle wordpress sizi birine yazılım ücreti ödemeden profesyonel bir site sahibi yapar. Yıllardır yazılım geliştiren birisi olarak şunuda belirtmek isterim ki, bir çok yazılımcının oturup geliştirdiği içerik yönetim sistemleri (yani admin panelli siteler) , wordpressin profesyonelliğine kolay kolay erişemezler.

WordPress site kullanmayı tercih ederseniz, bir uzman desteğine ihtiyaç duyduğunuzda bir çok kişiden destek alabilirsiniz. Ancak bir firma yada kişinin ürettiği bir site yazılımı kullanırsanız her zaman o firma yada kişi ile muhattap olmak zorunda kalırsınız. Çoğu zamanda o firma yada kişilerden zarar görürsünüz. Evet bende bu mesleği yapan birisi olarak ne yazık ki üzülerek bunları ifade ediyorum. Çünkü piyasadaki yazılımcıların bir çoğu çakma yazılımcı ve çoğunlukla amaçları insanları dolandırmak. İşte wordpress sizi tüm bu sorunlardan da kurtarır.

WordPress doğru yapılandırılarak kullanıldığında;
Kullanımı oldukça basit bir sistemdir
Son derece güvenli bir sistemdir
Hızlı çalışabilen bir sistemdir
SEO dostu bir sistemdir
Açık kaynak kodlu olduğundan ihtiyaca yönelik geliştirilmeye müsait bir sistemdir.
ALINTI.
 
Üst Alt