• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

WordPress Veritabanı Temizleme Nasıl Yapılır?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,172
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
WordPress veritabanı temizleme işlemine başlamak için Wp-Optimize adlı eklentiyi yükleyin.

WordPress veritabanı temizleme işlemi için sadece Wp-Optimize eklentsini kullanmayacağız. Bu adım adım rehberimizde kullanacağımız eklentiler:

Wp-Optimize
Plugins Garbage Collector (Database Cleanup)

İşlem öncesi yedek alın

WordPress veritabanı temizleme işlemi riskli bir işlem olduğundan her ihtimale karşı sitenizin bir yedeğinizi almanızı tavsiye ederiz. Bunun için UpdraftPlus adlı eklentiyi kurup gerekli işlemleri yaparak sistem yedeğinizi alın.

Yedek alma işleminiz tamamlandıktan sonra WP-Optimize adlı eklentiyi kurun ve etkinleştirin. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Settings yani ayarlar kısmına gelin. Açılan ekrandan Veritabanı sekmesine tıklayın.

Optimizations sekmesi altında bütün tabloları seçin ve sonrasında Run all selected optimizations sekmesine tıklayın.

Optimization complete şeklinde bir uyarıdan sonra işlem tamamlanmış demektir.

Sonrasında Optimizations sekmesi yanında bulunan Tables kısmına geçiyoruz. Bu kısımda artık kullanılmayan eklentilerin database yani veritabınında kalan tabloları temizleyeceğiz.

Yanında Remove yani Kaldır yazan butona basarak gerekli işlemleri yapın.

Bütün işlemler yolunda gittiyse, database yani veritabınında gerekli temizlikleri yapmışsınız demektir. Yaşamış olduğunuz wordpress admin paneli yavaş sorunu çözülmüş olup sitenizin açılma süresi daha iyi hale gelmiş demektir.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.