ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

WordPress hızını arttırmak ne işe yarar?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,070
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Neden WordPress hızını arttırmalısınız?

Teknik olarak yani hosting tarafında aşırı yüklenme ve kaynak tüketimine ek, sayfanızın yavaş açılmasının Google sıralamalarınızı dahi etkileyeceğini biliyor musunuz?

Arama motorları (Google, Yandex gibi) hızlı açılan sayfaları arama sonuçlarında ilk sayfalarda gösteriyor. Bu yüzden sitenizin SERP (Search Engine Results Page) arama motoru sonuç sayfası yani arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak istiyorsanız wordpress site hızlandırma işlemi sitenize mutlaka yapılmalıdır.
Yapılan araştırmalara göre 2 saniyeden fazla süren sayfa yükleme sürelerinde ziyaretçiler siteye olan ilgilerini kaybedip sayfayı kapatıyorlar. Google analytics verilerinizde yüksek bounce rate oranı varsa sitenizde doğru gitmeyen bir şeylerin olduğunu kabul edip, çözüm arayışına girmeniz gerekmekte.
Şayet woocommerce tabanlı bir e-ticaret siteniz varsa wordpress site hızlandırma işlemi sizin için olmazsa olmaz bir işlem. Yavaş açılan sayfalar potansiyel müşterilerinizde bir güvensizlik hissi oluşturup müşterilerinizi kaçırabilir. WordPress üzerine kurulu e-ticaret siteniz varsa, arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmak ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız site hızınızı mutlaka makul bir seviyeye getirmelisiniz.
 
Üst Alt