• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

WordPress Dosya İzinleri Nasıl Değiştirilir?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,150
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Cpanel üzerinden klasör izinlerini değiştirmek için public_html ana klasörüne gidin. Sonrasında wp-admin klasörüne sağ tıklayıp anahtar simgesine Change Permission (İzinleri Değiştirin) tıklayarak izin kodu 755 olacak şekilde ayarların.

Aynı işlemleri wp-content ve wp-includes klasörleri için de yapın.

Cpanel üzerinden dosya izinlerini değiştirmek için public_html klasörü içerisine geldiğinizde cpanel ekranından Tümünü Seçi tıklayın.

Bütün dosyaların seçildiğini göreceksiniz. Sonrasında klavyenizde CTRL tuşuna basılı tutarak wp-admin, wp-content ve wp-includes dosyalarını seçimin dışında bırakın çünkü bu klasörleri bir önceki adımda hallettik.

Bütün dosyalar seçili haldeyken sağ tıklayıp Change Permissions (İzinleri Değiştir) e gelerek izin kodu 644 olacak şekilde ayarların.

Önemli: Database bilgi ve şifrelerinin bulunduğu wp-config.php dosyasının izin kodunu 600 olarak ayarlayın. Yani Okuma ve Yazma iznini sadece Kullanıcı sekmesine verin. Böylelikle güvenlik risklerine karşı öneminizi almış olacaksınız.

WordPress Dosya İzinleri Nasıl Değiştirilir Plesk Panel

Plesk Panel üzerinden Dosya Yöneticisine erişin.

sağ kısımdan İzinleri Değiştir bağlantısına tıklayın.
Açılan ekranda görselde olduğu gibi ayarlamaları yapın. 755 izin kodudur.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.