• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

WordPress Connection Timed Out Hatası nedir ve nasıl çözülür

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,140
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Merhaba arkadaşlar

WordPress tabanlı web sitenizin yüklenmesi olağandan daha fazla sürüyor ve sonunda da siteye ulaşamayarak; "Bu Siteye Ulaşılamıyor" ya da "Bağlantı Sıfırlandı" hatalarını alıyorsanız, sunucunuzdan cevap verebileceğinden fazla istek yapmasından kaynaklanan bir sorun ile karşı karşıyasınızdır. Bu hatanın çözümü için aşağıda bahsedeceğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

WordPress Connection Timed Out Hatası ve Çözümü
Öncelikle işlemlere başlamadan sitenizin veritabanını ve tüm dosyalarını yedeklemenizde fayda var. Bunu tamamladıktan sonra işlemlere başlayabiliriz;

Tüm Eklentileri Kapatın
İlk olarak tüm eklentileri kapatmak ile başlayabilirsiniz. Eklentiler bazen bağlantı hatalarına yol açabilmektedir. Eklentilerin tamamını kapatın ve ardından teker teker açarak hangisinin sorun oluşturduğunu kontrol edin. Eğer admin panele giriş yapamıyorsanız, farklı bir yöntem de deneyebilirsiniz. Cpanel'de yer alan Dosya Yöneticisi yardımıyla veya bir FTP programı ile sunucunuza bağlanarak, eklentilerin isimlerini teker teker değiştirerek de denemeniz mümkün.

Tema Değiştirin
Bağlantı hataları bazen temalardan da kaynaklanabilmektedir. Bunu anlamak için temanızı varsayılan temaya çevirerek test edebilirsiniz. Eğer admin panele erişim sağlayamıyorsanız, yine Dosya Yöneticisi veya herhangi bir FTP programı ile sunucunuzdaki temalar bölümüne girerek, kullandığınız temanın adını değiştirin. Bu sayede otomatik olarak siteniz varsayılan temaya dönecektir.

PHP Hafıza Limitinizi Arttırın
PHP hafıza limitinin yarattığı sorunlar arasında Connection Timed Out hatası da yer almaktadır. Bunu aşabilmek içinse wp-config.php dosyasını FTP ile açarak, son satıra şu kodu ekleyin;
Kod:
Define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M')
.
Bu soruna genellikle sisteminizde normalden daha fazla yoran eklentiler neden olmaktadır. Kısa süreli bir çözüm olarak PHP hafıza limitinizi arttırarak, sorunu çözebilirsiniz. Bu eklentiyi bulabilmek için yine tek tek deneyerek, çözüme ulaşmanız mümkün.

Sitenize Saldırı Yapılıyor Olabilir
DDoS adı verilen, sunucunuza farklı cihazlardan aynı anda çok sayıda bağlantı isteği gönderilir. Bu bağlantılara, bir süre sonra sunucunuz yanıt veremeyince Connection Timed Out hatası alabilirsiniz. Bunun çözümü içinse sunucu sağlayıcınız ile görüşmenizde fayda var.

alıntıdır iyi forumlar dilerim
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.