• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,153
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Beyaz sayfa hatası ile karşılaşmanızın sebebi aşağıdakilerden biri olabilir;

Bellek limitinizi aştığınız için,
Kötü ya da yanlış kodlanmış bir tema kullandığınız için,
Kullandığınız bir eklentinin stabil olarak çalışmadığı için,
Hosting hizmetiniz kaynaklı bir sorun oluştuğu için
bu tür bir hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Beyaz sayfa hatasının başka sebepleri de olabileceği gibi, genellikle bu sebeplerden dolayı bu hata ile karşılaşılmaktadır.

HATA GÖRÜNTÜLEME

Sunucularda display_errors Off konumda olduğu için hata iletileri gösterilmemektedir. Aşağıdaki kod satırını wp-config.php dosyalarının baş kısmına ekleyip hataları görebilir, düzenleme yapabilirsiniz.


wp-config.php dosyasını define('WP_DEBUG', false); kod satırını bularak aşağıdaki ile değiştiriniz.

Kod:
error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

Kod:
define( 'WP_DEBUG', true);
EKLENTİ HATA KONTROLÜ

Web sitenize eklenti kurduysanız son kurduğunuz eklenti beyaz sayfa hatasına sebep oluyor olabilir. Kontrol amaçlı, FTP'nize giriş yaparak eklentilerinizin kurulu olduğu klasörün ismini değiştirerek test edebilirsiniz.

Yapmanız gereken işlemler: FTP'nize giriş yaptıktan sonra wp-content klasörüne giriş yaparak plugin isimli klasörün ismini değiştirmeniz. Bu işlemler sonrasında sitenize erişim sağlayabiliyorsanız, son kurduğunuz eklentiyi pasif hale getirmeniz gerekecektir.

TEMA KAYNAKLI HATA KONTROLÜ

Bu durumu kontrol edebilmek için temanızı wordpress'in default teması olarak değiştirin. Eğer işlem sonrasında sitenize erişim sağlayabiliyorsanız, kurmuş olduğunuz temayı kullanmamanız gerekecektir.

YAZILIM İÇERİK KONTROLÜ

Yazılım içeriğinizde sorunlar oluşmuş olabilir. Bu durumu giderebilmek için wp-admin ve wp-includes klasörlerini FTP'nize yeniden yükleyiniz.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.