WhatsApp gizliliğe son veriyor

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,078
Tepkime puanı
90
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
WABetaInfo'ya göre, son beta sürümünde keşfedilen en son özellikte WhatsApp kullanıcılarının gruptan kimin ayrıldığını veya yönetici tarafından kimin gruptan çıkarıldığını bilmesini sağlayacak. Bu, grup üyelerine kimin, nasıl veya neden gruptan çıktığını sorma ihtiyacını ortadan kaldıracağını gösterecek. Bu özellikle hem grup üyeleri hem de yöneticiler aktif olacak.

Bu yeni WhatsApp grup özelliğine, "Grup Bilgileri" sekmesindeki mevcut katılımcılar listesinden erişilmektedir. Burada “Geçmiş Katılımcıları Gör” başlığı adı altında yeni bir seçenek görülecek. Bu bölüm kaldırılan üyelerin isimlerini içerecek şekilde ayarlanacak. Çok sayıda üyeye sahip bir gruplarda belirli bir kişiyi bulmak için özel bir arama çubuğu yer alacak.

Ancak bu özellik sunulurken, bir üye gruptan ayrıldığında veya gruptan çıkarıldığında sohbetteki herkese bildirimde bulunan mevcut sistem de kaldırılacak.

Artık gruptan ayrılan veya çıkarılan kişiler sadece “Geçmiş Katılımcıları Gör” listesinden ulaşılacak.

Bu özellik, iPhone'daki en son WhatsApp beta sürümü 22.16.0.75'te tespit edildi. Fakat özelliğin yakında Android'e de geleceği düşünülüyor. Ayrıca, uygulamanın platformlar arası doğası nedeniyle, bu yeni WhatsApp grubu özelliğinin ilerleyen dönemlerde masaüstü uygulamasına da geleceği tahmin edilebilir.

Bunun yanı sıra, Android için WhatsApp üzerinde çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceğini seçmenize olanak tanıyan bir özelliği de test ediyor.
 

Atam

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
825
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Güzel bilgiler için teşekkürler
 

Yusuf

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
840
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bilgi için teşekkürler
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt