• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Vücutta biriken çeşitli kimyasallar sperm kalitesini düşürüyor

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,115
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
The Guardian'da yer alan habere göre, bisfenol ve dioksin gibi kimyasalların bir arada bulunduğu durumlarda hormonların etkilendiği ve sperm kalitesinin zarar gördüğü tespit edildi. Yapılan araştırmalar, insan vücudunda bu iki kimyasalın ciddi miktarda yüksek seviyede bulunduğunu gösterdi.

Bilim insanları Bisfenol A'nın (BPA) en riskli kimyasal olduğunu söyledi.

Bilim insanları aynı zamanda Batı ülkelerinde sperm sayısı ve yoğunluğunun alarm verici seviyede düştüğünü belirtti. Hormon yapılarını bozan kimyasalların mevcut durumun ilk şüphelileri olduğu belirtildi.

Environment International dergisinde yayımlanan araştırmada 18-30 yaşları arasında 100 Danimarkalı erkeğin idrar örneklerinde, dokuz kimyasal incelendi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.