• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Uzun süren koronavirüs cinsel dürtüde azalmaya yol açıyor

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,140
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Covid-19 geçiren ancak hastalığı evde atlatan kişiler arasında yapılan bir araştırma, uzun Covid geçirenlerde cinsel dürtüde azalma, saç kaybı, halüsinasyon gibi semptomlar görülebildiğini gösterdi.

The Guardian’da yer alan habere göre, uzun Covid geçirenlerde en yaygın görülen semptom koku kaybı ve nefes darlığı oldu. Britanya Ulusal Sağlık Sistemi’in (NHS) resmi uzun Covid semptomları arasında yorgunluk, kaşıntı ve ‘beyin sislenmesi’ bulunuyor.

Araştırmacılar, Covid nedeniyle hastaneye yatmadan evde hastalığı geçiren kişilerde uzun Covid’in çeşitli semptomları bulunabildiğini tespit etti.

Nature Medicine dergisinde yayımlanan bulgular, uzun Covid geçirenlerin cinsel dürtülerinde azalma, saç kaybı, halüsinasyon gibi semptomları da olabildiğini gösterdi.

Birmingham Üniversitesi’nden araştırmacılar, uzun Covid’den kadınlar, gençler ve siyahların daha fazla etkilenebileceğini tespit etti.

Araştırmacılar, Britanya’dan 2.4 milyon kişinin anonim sağlık verilerini inceledi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.