• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

USB ve CD'siz format atmak sağlıklı mı?

Skyler

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
41
Puanları
6
USB ve CD'siz format kavramını biraz açmak gerek. USB ve CD'siz format ile anlatmak istediğin tam olarak nedir?

Format denilen işlem sürücü üzerindeki verilerin silinmezi ve disk üzerindeki izlerin yeniden oluşturulması işlemidir.

Eğer formatı sistem sürücüsüne değil de ek sürücüye atıyorsanız bir sorun olmaz. Mesela D: sürücüsü gibi ikincil bir sürücünüz varsa bunu zaten USB veya CD'siz formatlarsınız.

Fakat bir sistem sürücüsünü formatlayacaksanız USB veya CD gereklidir. Tekbaşına değil elbette. İçnde format için gereki yazılımların olduğu ve açılış dosyalarının olduğu bir medya gereklidir.

Sağlıklı bir format için, Microsoft ekosistemi için konuşuyorum, bilgisayarı Windows yükleme USB veya DVD/CD medyası ile açmak ve daha sonra kurulum aşamasında diski formatlamak gerekir.

uzmanim.net
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.