• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Ülke genelinde eş zamanlı ”Türkiye Güven Huzur” uygulaması gerçekleştirildi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
çişleri Bakanlığınca, 47 bin 102 personelin katılımıyla ülke genelinde eş zamanlı "Türkiye Güven Huzur2022/3" uygulaması gerçekleştirildi.

Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik ülke genelinde 13 bin 68 noktada uygulama yapıldı.

Metruk binalar, parkbahçeler ve bu güzergahlara açılan bulvar, cadde ve sokaklarda, eğlence ve etkinlik yapılan meydanlarda, fuar ve kutlama alanlarında, kamu binaları, toplu taşıma yapılan gar, istasyon, iskele, liman, otogar, terminal girişleri ile havaalanları güzergahlarında, alışveriş merkezleri girişleri ve çevrelerinde dün gerçekleştirilen uygulamada 47 bin 102 personel görev aldı, 177 dedektör köpek kullanıldı.

Uygulamada, 6 bin 612 metruk bina ve 5 bin 393 parkbahçe kontrol edildi. 16 bin 621 umuma açık yer denetlendi, denetimlerde 20 umuma açık yere işlem yapıldı.

Çeşitli suçlardan aranan 821 aranan kişi yakalandı, 4'ü çocuk olmak üzere 16 kayıp kişi bulundu.

Uygulamada 151 bin 606 araç denetlendi, 12 bin 888 araçla ilgili işlem yapıldı, 475 araç trafikten men edildi ve 33 aranan araç bulundu.

Çok sayıda silah, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile 2 bin 767 paket gümrük kaçağı sigara ve 6 litre kaçak içki ele geçirildi.

Kaynak: AA
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.