• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Uçak Mühendisliğinin Tanımı

SouLHuNTeR

Pendikspor.
Moderatör
Katılım
15 Nis 2023
Mesajlar
381
Puanları
28
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Uçak mühendisliği havada hareket eden uçak helikopter roket gibi araçlar ile silah sistemlerine ait mermi gibi yapıların tasarım ve geliştirilmesini amaçlayan bir mühendislik dalıdır. Bu mühendislik dalı aynı zamanda anılan araçların bakımonarımları ve işletme koşullarına ait becerileri de kazandırmaktadır. Uçak mühendisliği anılan faaliyetlerin yanısıra ayrıca diğer endüstri dallarına ait tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunur. Örneğin kara nakil vasıtalarının tasarım ve geliştirilmeleri gibi. Belirtilen nedenler uçak mühendislerinin değişik endüstri dallarında kolayca iş bulabilmelerini sağlar. Dolayısıyla uçak mühendislerinin savunma ve uçak endüstrisinden otomotiv endüstrisine kadar uzanan geniş bir yelpazede iş bulup çalışma şansları vardır.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.