• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Türkiye'nin Milletler Cemiyetine Üye Olması

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,139
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
• Milletler Cemiyeti ABD Başkanı tarafından Wilson prensiplerinde gündem edilmiş, 1920’de ise fiilen kurulmuştur. Ancak İngiltere ve ABD güdümünde kalmıştır. Musul sorununda taraflı davranmıştır.

• Ancak Dünya barışına katkı sağlamak isteyen Türkiye uluslar arası siyasette etkili olmak için Milletler Cemiyetine sıcak bakmıştır.

• İspanya’nın teklifi ve Yunanistan’ın desteği ile Türkiye barışa katkı amaçlı 18 Temmuz 1932’de Milletler Cemiyeti’ne üye oldu.
 

Abi

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
2,010
Puanları
36
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.