• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Trabzon’da 10 kontenjanlı temizlik işçisi alım ilanına 6 bin kişi başvurdu

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, 6 bin kişiden 2 bin 559’nunun başvuru sağladığı listeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Sözcü’nün haberine göre, temizlik işçisi kadrosuna başvuranlardan 228’i lisans, 335’inin de ön lisans mezunu olduğu anlaşıldı.

”Cumhur ittifakının yöneticilerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum”


TÜİK rakamlarına göre; 816 bin 684 nüfusu bulunan Trabzon’un 2021 yılında kayıt altına alınan işsiz sayısı 35 bin 224.

İşsizlik rakamlarının bilinenin çok üzerinde olduğunu ifade eden Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Hala utanmadan, sıkılmadan Trabzon’da insan içine çıkarak siyaset yapan Cumhur ittifakının yönetici ve vekillerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum. 10 kişilik temizlik işçisi kadrosuna 6 binden fazla başvuru olması Trabzon’daki işsizliğinin boyutunu gözler önüne sermiştir” dedi.

”Trabzon’da yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada”


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki işsizlik var. Ne işsizliği ya? İş çok ama ne diyor, benim istediğim gibi iş yok” sözlerini hatırlatan Zorlu, “Sayın Erdoğan’ın söylemleri ülke gerçekleriyle örtüşmüyor. Her konuda olduğu gibi işsizlik konusunda da başka bir ülkeden bahsediyormuş gibi konuşuyor. Trabzon’da yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada. Üniversite mezunlarının mesleklerine uygun iş bulmayıp, temizlik işine bile razı olması sınıfta kalmış ekonomi modelinin sonucudur” diye konuştu.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.