• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

TİP'li Kadıgil: Hepimizin vergileriyle maaşları ödenen devlet memurları işi gücü bırakıp Erdoğan için çalışacak

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
TBMM Başkanlığına verdiği iki soru önergesinde devlet memurlarının AKP için seferber edildiğini iddia eden Kadıgil “Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “seçim kampanyası startı” verilmişken şimdi de Diyanet’in aynı kampanya kapsamında çalışmalara başlaması sırada hangi Bakanlık olduğu sorusunu akıllara getirmektedir. Haftaya devletin hangi kurumu tüm imkanlarıyla Partili Cumhurbaşkanı ve AKP için çalışmak üzere sahaya sürülecektir?” diye sordu.

"Müftülerin sahada Erdoğan lehine çalışmalar yürütmesi için talimat verilmiş midir?"​


Kadıgil, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından olağan periyotta yani 6 ayda bir yapılan toplantılar dışında 15.08.2022’de bir toplantı yaptığı ve müftülere “seçim için sahada çalışma yürütmeleri” talimatının verildiğine ilişkin iddiaları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

Kadıgil önergesinde “15.08.2022 tarihinde düzenlenen toplantı kaç gün sürmüştür? Toplantı konusu nedir? Toplantı neden “acele” ve “gündemsiz” olarak düzenlenmiştir? Toplantıya kimler katılım sağlamıştır? İl müftüleri ve diyanet personeli dışında herhangi bir siyasi parti temsilcisi bu toplantılara katılmış mıdır? Toplantının gündemi ve sonuç bildirgesi yerleşik teamülün aksine neden basına sunulmamıştır? Toplantı katılımcılarına “toplantı gizliliği” konusunda uyarıda bulunulduğuna yönelik iddialar doğru mudur? Toplantının gizliliği ile ne tür bir kamu yararı gözetilmiştir? Yaklaşan genel seçimler ve cumhurbaşkanı seçimi üzerine toplantı gündeminin oluştuğu iddiası doğru mudur? Müftülerin sahada AKP ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan lehine çalışmalar yürütmesi için talimat verilmiş midir? Diyanet personelinin sahada seçim çalışması yapması için ayrılan bütçe ne kadardır?” sorularına yanıt istedi.

"Partili cumhurbaşkanının vatandaşlara iletileceği mesajın içeriği nedir?"​


TİP Sözcüsü, ayrıca geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile gönderilen 9 Ağustos tarihli yazıyla, sosyal yardımlar için evleri ziyaret edecek memurlara Erdoğan’ın mektubunun da dağıtılması için talimat verildiği iddialarını sormuştu.

AKP döneminde yoksullaştırılarak sosyal yardıma muhtaç hale getirilen insanların mağduriyetinden oy devşirilmeye çalışıldığını ifade eden Kadıgil, “Hane halkı ziyaretlerinde partili cumhurbaşkanının vatandaşlara iletileceği mesajın içeriği nedir? Bu ziyaretlerin gerçekleştirileceği hanelerde yaşayan ve sosyal yardım alan vatandaşların rızaları alınmış mıdır? Ziyaretleri kabul etmeyen vatandaşlara herhangi bir yaptırım uygulanması söz konusu mudur? Partili Cumhurbaşkanının mesajını almak istemeyen vatandaşların “Sosyal İnceleme Formu”nda bu husus belirtilecek midir? 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince açık rızaları alınması gereken sosyal yardım alan vatandaşların, bu rızayı vermemeleri ve sosyal inceleme formunu doldurmamış olmaları halinde, sosyal yardım haklarının etkilenmeyeceği ve çalışmaya katılmaması durumunda olumsuz bir görüş yapılmayacağı hususunda teminat ve bilgi verilecek midir?” sorularının yanıtını, talimat yazısı gönderen Derya Yanık’tan istemişti.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.