• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Taliban kripto parayı yasakladı; 13 kişi tutuklandı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Afganistan’ın Taliban yönetimi kripto parayı yasakladı. Taliban, Afganistan’ın üçüncü büyük şehri Herat’ta operasyon düzenleyerek kripto para alıp satan 13 kişiyi tutukladı.

Bloomberg’in haberine göre, Afganlılar servetlerini korumak ve değer kaybeden para birimlerine karşı korunmak için kripto paralara yönelmeye başladı. Bu karar da bu yönelmenin ardından geldi.

Afganlıların kripto paralara yönelmesinin nedenlerinden biri yurtdışına para göndermeyi kolaylaştırması.

Herat’taki polis ”Merkez Bankası bize kripto para ticaretini durdurma emri verdi” dedi. Tutuklanan 13 kişiyi kefaletle serbest bırakılırken, kripto para şirketleri de teker teker kapatılıyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.