Starlink'i 'hackleyenlere' 25 bin dolar ödül!

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,078
Tepkime puanı
90
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Starlink'i hacklemeyi başaranlar 25 bin dolara varan para ödülleri kazanabilecek. Ödüllerdeki alt sınır ise 100 dolar olarak açıklandı. Güvenlik açıklarının önemini göre kazanılan para artabilecek.

Birçok teknoloji şirketi, daha önce güvenlik açıklarını bulan kişilerle ilgili kampanyalar düzenlemişti. Belçika Üniversitesi'nde siber güvenlik uzmanı olarak çalışan Lennert Wouters ise, bu hafta bir konferansta 25 dolarlık çip ile Starlink'i nasıl hacklediğini anlatmıştı.

Wouters'ın sistemi hacklemesinin ardından 6 sayfalık bir rapor yayımlayan Starlink, güvenlik araştırmacılarını, sistemin daha iyi korunması için davet etmişti. Starlink, ayrıca "teknik olarak etkileyici" olarak değerlendirdiği Wouters'ı da tebrik etmişti.
 

Atam

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
825
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Güzel bilgiler için teşekkürler
 

Yusuf

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
840
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bilgi için teşekkürler
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt