• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Sri Lanka’nın firari eski Devlet Başkanı Rajapaksa ülkesine döndü

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Sri Lanka’da derinleşen ekonomik kriz nedeniyle başlayan protestolar sonrasında ülkeyi terk eden eski Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa ülkesine döndü.

Rajapaksa’nın başkent Colombo’nun 32 kilometre kuzeyinde bulunan Bandaranaike Uluslararası Havaalanı’na gece yarısı iniş yaptığı öğrenildi. Sri Lanka basınında yer alan haberlerde; protestolar sırasında sarayının basılmasının ardından askeri uçakla ülkeden kaçan Rajapaksa’nın Tayland’dan Sri Lanka’ya döneceği belirtilmişti. Rajapaksa’nın güvenlik endişesi nedeniyle hükümet tarafından sağlanacak bir konutta kalacağı açıklanmıştı.

Ne olmuştu?​


Sri Lanka’da patlak veren ekonomik kriz nedeniyle başlayan protestolarda Başkanlık Sarayı basılmıştı. Askeri bir uçakla ülkeyi terk eden Rajapaksa, önce Maldivler’e ardından da Singapur’a gitmişti. İstifasını e-posta yoluyla Sri Lanka parlamentosuna yollayan Rajapaksa’nın, son olarak siyasi sığınma talebinde bulunmak üzere Tayland’da olduğu kamuoyuna yansımıştı.

Rajapaksa’nın ülkeyi terk etmesinin ardından geçici Devlet Başkanı olan Başbakan Ranil Wickremensinghe, ülkenin yeni devlet başkanı seçilmişti. (İHA)
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.