ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Sol yazarı Orhan Gökdemir'den Cüneyt Özdemir'e: Kaşıklı, kol saatli, fırıldaklı bir gazeteci portresi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,306
Tepkime puanı
4
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Orhan Gökdemi soL'da yayınlanan yazısı şöyle:

Muhalefetin önümüzdeki cumhurbaşkanı seçimlerindeki aday politikasına karşı çıkmasıyla bugünlerde yeniden tartışılır oldu.

Ünlü bir gazeteci. Ününü önemli adamlarla tanışmasına borçlu. Mehmet Ali Birand onlardan biri. Diğeri yine etkili bir TV yapımcısı olan Türker İnanoğlu. Birand sayesinde ünlendi, o ününe yaslanarak İnanoğlu’nun kızıyla evlendi. Tarihinin kısa özetidir.

Öyle böyle değil, Türker İnanoğlu medyanın görünmez büyük patronlarından biri. Bu işlere sinema yapımcılığı ile girdi. 1964’te oyuncu Filiz Akın’la evlendi, 10 yıl sonra ayrıldı. Bu ayrılıktan bir yıl sonra oyuncu Gülşen Bubikoğlu ile evlendi. Bu evlilikten kızları Zeynep dünyaya geldi. İşte o Zeynep ile televizyoncu Cüneyt Özdemir, Paris Büyükelçiliği'nde hayatlarını birleştirdi. Devamı tam bir peri masalı.

Zeynep İnanoğlu dünyanın en büyük siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün tepe yönetim kadrosuna dahil oldu. Kayınpeder ise yapımcılık ve sinema salonu işletmeciliği ile aldı yürüdü. Beyoğlu Atlas, Şişli Kent, Kavacık Boğaziçi ve Maslak TİM Sinemaları’nın sahibi. 2005 yılında İstanbul Maslak’ta yer alan, içinde 1.820 kişilik büyük bir salon, 300 kişilik bir tiyatro salonu, 5 salonlu sinemalar kompleksi, toplantı salonları, restoran, café-bar ve hediyelik eşya dükkanlarının yer aldığı TİM (Türker İnanoğlu Maslak) Show Center’ı kurdu.

AKP’li yıllarda eski dönemin bakiyesi basın adım adım kuşatılıyordu. AKP TMSF eliyle büyük medya gruplarını teker teker el koyuyor yandaş patronlara rehin bırakıyordu. O sırada Fethullah Cemaati de büyümüş, basındaki gücünü arttırmıştı. O da rüzgârın değiştiğini fark edenler arasındaydı.

 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 
Üst Alt