• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Sol yazarı Orhan Gökdemir'den Cüneyt Özdemir'e: Kaşıklı, kol saatli, fırıldaklı bir gazeteci portresi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,577
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Orhan Gökdemi soL'da yayınlanan yazısı şöyle:

Muhalefetin önümüzdeki cumhurbaşkanı seçimlerindeki aday politikasına karşı çıkmasıyla bugünlerde yeniden tartışılır oldu.

Ünlü bir gazeteci. Ününü önemli adamlarla tanışmasına borçlu. Mehmet Ali Birand onlardan biri. Diğeri yine etkili bir TV yapımcısı olan Türker İnanoğlu. Birand sayesinde ünlendi, o ününe yaslanarak İnanoğlu’nun kızıyla evlendi. Tarihinin kısa özetidir.

Öyle böyle değil, Türker İnanoğlu medyanın görünmez büyük patronlarından biri. Bu işlere sinema yapımcılığı ile girdi. 1964’te oyuncu Filiz Akın’la evlendi, 10 yıl sonra ayrıldı. Bu ayrılıktan bir yıl sonra oyuncu Gülşen Bubikoğlu ile evlendi. Bu evlilikten kızları Zeynep dünyaya geldi. İşte o Zeynep ile televizyoncu Cüneyt Özdemir, Paris Büyükelçiliği'nde hayatlarını birleştirdi. Devamı tam bir peri masalı.

Zeynep İnanoğlu dünyanın en büyük siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün tepe yönetim kadrosuna dahil oldu. Kayınpeder ise yapımcılık ve sinema salonu işletmeciliği ile aldı yürüdü. Beyoğlu Atlas, Şişli Kent, Kavacık Boğaziçi ve Maslak TİM Sinemaları’nın sahibi. 2005 yılında İstanbul Maslak’ta yer alan, içinde 1.820 kişilik büyük bir salon, 300 kişilik bir tiyatro salonu, 5 salonlu sinemalar kompleksi, toplantı salonları, restoran, café-bar ve hediyelik eşya dükkanlarının yer aldığı TİM (Türker İnanoğlu Maslak) Show Center’ı kurdu.

AKP’li yıllarda eski dönemin bakiyesi basın adım adım kuşatılıyordu. AKP TMSF eliyle büyük medya gruplarını teker teker el koyuyor yandaş patronlara rehin bırakıyordu. O sırada Fethullah Cemaati de büyümüş, basındaki gücünü arttırmıştı. O da rüzgârın değiştiğini fark edenler arasındaydı.

 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.