• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Soğan Hangi Mevsimde Ve Hangi Ayda Yetişir?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Soğanın tohumları Ocak ile Mart ayları arasında ekilir ve hasat dönemi de Temmuz ile Eylül arasıdır. Soğanın beyaz, kırmızı, sarı, arpacık, taze, cipollini ve İspanyol çeşitleri de vardır.

Soğan Hangi Mevsimde ve Hangi Ayda Yetişir?

Soğan, sert karasal iklimin hakim olduğu Doğa Anadolu bölgesi hariç her yerde yetişebilmektedir. Erken gelişim evresinde özellikle serin havaya ihtiyaç duyarken gelişim döneminde 24-27 derecelere kadar bir sıcaklık ister. Soğan, humuslu, killi ve kumlu topraklarda çok iyi yetişir. Ekim yapılacak olan tarlanın sonbahar mevsiminde sürülmesi ve ekime uygun hale getirilmesi gerekir. Toprak ph'ının 6 ile 6,5 arasında olması gerekir. Ocak-Mart ayları arasında ekilen soğanın hasat zamanı Temmuz-Eylül arasıdır.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,506
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Kadın
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.