• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Sırt Ağrısı Nedenleri Nelerdir? - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,184
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Sırt ağrıları genellikle duruş bozukluğundan ve sırtımızın uygun olmayan yüklerle zorlanmasından kaynaklanır. Bunun dışında özellikle sabah tutukluğuyla beraber seyreden sırt ağrıları muhakkak araştırılmalıdır. Büro ve ofislerde çalışan kişilerin yaptığı oturma yanlışları, bilgisayar başında çok oturmalar sırt ağrılarına neden olmaktadır.

Bilgisayar başında otururken bilgisayarın göz seviyesinde olmasına, dik oturmaya, dirseklerin yere paralel olmasına dikkat etmek gerekir. Bayanların, örgü, dikiş, nakış gibi işlerle uğraşırken sık sık ara vermesi sırt ağrılarını önlemede yardımcı olur.

Uzun süreli oturmak zorunda kalan çalışanlar ve uzun yol şoförlerinin koltuklarını dikkatli seçmesi gereklidir. Omurganın şeklinin bozulmasına neden olacak koltuklar tercih edilmemelidir.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.