• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Singapur erkekler için eşcinsel ilişki yasağını kaldırıyor

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Asya'da eşcinselliği suç olmaktan çıkaran Hindistan, Tayvan ve Tayland'a bir ülke daha katıldı. Singapur eşcinsellerin cinsel ilişkiye girmesini suç olarak gören tartışmalı sömürge dönemi kanunun feshedileceğini açıkladı.

Açıklamayı dün akşam devlet televizyonundaki ulusa seslenişinde yapan Başbakan Lee Hsien Loong devletin güçlü muhafazakar değerleri ise koruyacağının altını çizdi.

"Doğru şeyi yaptığımıza ve bunun birçok Singapurlunun kabul edeceği bir şey olduğuna inanıyorum" diyen ve bu adımla eşcinsel Singapurluların bir nebze olsun rahatlamasını umduğunu belirten Başbakan eşcinsellere evlilik yolu açmaya ise henüz razı değil.

Evliliğin tanımını koruma sözü veren Lee, "Evliliğin bir erkek ve bir kadın arasında olması, çocukların da bu tarz ailelerde yetişmesi gerektiğine inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Lee kanunun resmi olarak ne zaman yürürlükten kaldırılacağını ise açıklamadı.

377A numaralı yasaya göre 'ahlaksız eylemler gerçekleştirirken' yakalanan erkeklere iki yıl hapis cezası verilmesini gerektiriyordu ama sadece erkekler için geçerli olan bu yasa on yıllardır hiç uygulanmadı.

Ipsos tarafından haziranda yapılan araştırmaya göre diğer Asya ülkelerinde nazaran daha geleneksel ve muhafazakar yapılı Singapur'da halkın yüzde 44'ü eşcinsel ilişki yasağına destek veriyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.