ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Nedir ? SEM Nedir?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,070
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
SEM Nedir?

SEM
arama motoru reklamcılığı anlamına gelmektedir. Arama motorlarında ücretli reklam tanıtım alımı gerçekleştirerek web sayfanıza trafik artışı sağladığınız bir dijital pazarlama faaliyetidir.

Google, Yandex, Bing Yahoo ve türevi platformlarda yayınlanması için reklam kampanyaları ve tanıtımlar hazırlarsınız akabinde belirli anahtar kelimeler üzerinden ya da hedef kitlenize özel görüntülü reklam tanıtımlar gibi farklı çeşitlerde fiyat teklifleri sunarsınız. Bu şekilde arama sonuç sayfalarında ücretli olarak görünen alanlar içerisinde sizde yer alırsınız. SEM yapmış olduğu çalışmalar ile trafiğinizi hemen arttırma şansı bulursunuz.

SEO yapmış olduğu çalışmalarnda sonuçları SEM’e göre daha uzun sürede görürsünüz. Buna rağmen reklam tanıtım vermeyi bıraktığınızda organik görünürlüğünüz düşükse ziyaretçi sayınız büyük ölçüde düşer.

E-ticaret süreci adına dijital pazarlama stratejisine başladığınızda arama motoru optimizsayonu çalışmalarının sonucunu hemen göremezsiniz, bu sebeple arama motoru optimizsayonu süreçlerinizi yönetirken ücretli reklamlar ile arama motorlarında hemen görünme fırsatı yakalarsınız. İşletmenizin arama sonuçlarında hem organik aynı zamanda ücretli reklamlarda birden çok görünmesi ise marka bilinirliğini ve tıklama olasılığını arttırır.
 
Üst Alt