• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Rusya, Suriye operasyonuna kapıyı kapattı: "Kesinlikle kabul edilemez"

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yeni bir askeri harekat yapmasının kabul edilemez olacağını belirtti.

Moskova'da Suriyeli mevkidaşı Faysal Mikdad ile bir basın toplantısı düzenleyen Lavrov, "Suriye'de askeri hamlelerin tırmandırılması kabul edilemez olur" dedi.

Lavrov, Rusya ve Suriye'nin "yeni bir askeri harekatı önlemek için" Türkiye ile müzakere yapmak istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyine yeni bir askeri harekat yapılabileceğinin sinyallerini vermesinden bu yana Moskova, olası harekata karşı olduklarına dair birçok kez açıklama yaptı. Erdoğan, Soçi'de Rusya Devlet Başkanı ile görüştükten sonra Putin'in kendisine "Suriye'deki sorunları Şam'la çözme" mesajı verdiğini bildirmişti.

ABD de "Suriye'nin kuzeyindeki ateşkes hatlarının korunmasını istediklerini" belirterek yeni bir harekata karşı olduklarının sinyallerini vermişti.

Ankara geçen haftalarda Şam'la normalleşme sürecine girilebileceğine dair sinyaller verirken Erdoğan geçen hafta Ukrayna ziyareti dönüşünde gazetecilere, "Bizim Esed’i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok” demişti.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.