ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Rektörlük şikayette bulundu: BÜMED içindeki restoran içki satıldığı gerekçesiyle mühürlendi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,497
Tepkime puanı
7
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
BÜMED’in konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Bildiğiniz üzere BÜMED tesis içerisinde bulunan restoranımız ruhsatlı olarak alkol satışı yapıyordu ancak rektörlüğün alkol satışını yasaklamasının ve şikayette bulunmasının ardından bugün Sarıyer Belediyesi tarafından mühürlendi. Restoranımız dışında tesiste bulunan tüm idari, sosyal ve sportif faaliyetler devam etmektedir. Hem rektörlük hem de restoran özelinde hukuki hazırlıklar devam etmektedir. Detaylı bilgilendirmeyi mail olarak ayrıca sizlerle paylaşacağız. Bu süreçte derneğimizin yanında olmanız hem bizim hem de öğrenciler ve hocalarımızla beraber korumaya çalıştığımız Boğaziçi Ruhu için büyük önem taşımaktadır.”

İlgili belediye tarafından her hangi bir açıklama yapılmaması üzerine konuyu araştırdığımızda Belediye tarafından yapılan söz konusu idari işlemin İstanbul Valiliği tarafından yapılan resmi işlemin yerine getirilmesi görevinden ibaret olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

Ne olmuştu?

BÜMED, 27 Temmuz’da mezunlara gönderdiği e-posta ile kampüse araçla girişlerin sınırlandırıldığını ve üniversite içindeki tesiste içki satışının rektörlük tarafından yasaklandığını duyurmuştu. BÜMED’e 14 Mayıs’tan itibaren beş kez toplam 575 bin 371 TL tutarında ceza kesildiği açıklanmıştı. BÜMED’in mezunlara gönderdiği e-postada üniversite yönetiminin böyle bir idari para cezası kesme yetkisi bulunmadığı belirtilmişti.
 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 
Üst Alt