• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nokia’nın Son Kurbanı Vivo Oldu

LuKaS

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
83
Puanları
6


Nokia ‘nın açtığı patent davalarının son kurbanı Vivo oldu. Daha önce OnePlus ve OPPO bazı ülkelerde satışları durdurmaj zorunda kaldı.

Nokia, mobil pazardaki geçmiş parlak dönemini mumla arasa da, söz konusu patent olduğunda bu noktada portföyü en geniş markalardan biri konumunda. Üreticilerin neredeyse tamamı patent ihlallerine karşı Nokia’nun kapısını çalıp anlaşma zemini aramak zorunda. Son dönemde Nokia ve BBK çatısı altında faaliyet gösteren bazı markalarla Nokia arasındaki anlaşmazlıklar herkesin malumu. Bu anlaşmazlıklar OPPO ve OnePlus’ın Avrupa’daki bazı ülkelerden çekilmesine kadar gitti. Görünüşe bakılırsa Nokia ile anlaşamayan bir diğer marka Vivo oldu. Anlaşmazlık nedeniyle Vivo Almanya’nın çevrimiçi sitesi satışlara kapatıldı.

Nokia’nın Vivo’ya karşı nisan ayında açtığı patent davası Almanya’nın Mannheim bölge mahkemesince karar bağlandı. Vivo karara kadar Nokia ile arasındaki anlaşmazlığı adil şartlarda çözmek için çalışıyordu. Nokia ayrıca daha önce OPPO ve OnePlus aleyhine açılan ve markanın cihazlarının ülkede satışının yasaklanmasıyla sonuçlanan davaları kazandı. Sıra Vivo’ya gelmiş görünüyor. Şunun altını çizmekte yarar var: Patent ihlali davası, Nokia’nın akıllı telefon işinin sahibi olan HMD Global’den değil, Finlandiyalı ekipman tedarikçisi Nokia’dan geliyor.Nokia’nın iddiasına göre Vivo, akıllı telefonlarındaki WLAN bağlantılarıyla ilgili bir patentini ihlal etti. Alman mahkemeleri bu anlaşmazlığı Nokia lehine sonuçlandırdı. Patent ihlali davası nedeniyle Vivo, Almanya’daki web sitesini kapattı. Bu durumda kullanıcılar markanın ürünlerini web sitesi üzerinden satın alamayacaklar.

Vivo’nun Almanya web sitesi, ana sayfasına muhtemelen bir vedalaşmayı ima eden kısa bir not koydu. Metinde ayrıca mevcut Vivo kullanıcılarının, müşteri hizmetlerine güvenmeye devam edebileceği ve gelecekteki yazılım güncellemelerini almaya devam edecekleri yazılıyor.

Teknoburada​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.