• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nexus Mods ve ModDB, LGBTİ karşıtlarına yönelik tavır aldı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Kullanıcıların bilgisayar oyunları için ürettikleri özel içerikleri paylaşabilecekleri bir internet sitesi olan Nexus Mods, bir kullanıcının yeni bir sahte hesap açarak LGBTİ bayrağını ABD bayrağıyla değiştiren LGBTİ karşıtı içerik üretmesinden sonra harekete geçti.

Nexus Mods’un ‘ödlek’ olarak nitelendirdiği kullanıcının iki hesabı da kapatıldı.

Nexus Mods yaptığı açıklamada, bu modu yüklemek için sahte bir hesap açma gereği hissetmelerinin trollük yapma niyetinde olduklarını ve buna izin verilmeyeceğini bildiklerini gösterdiğini söyledi. Buna ek olarak, eğer gerçek hesaplarını kullanmış olsalardı öncesinde uyarıp eğer uyarıları dikkate almazlarsa hesaplarını kapatacaklarını belirtti.

Site, gelecekte benzer durumlara karşı önlemler alacağını, platformlarında böyle içerikleri barındırmak istemediklerini söyledi.

Bir bilgisayar kullanıcısının aktardığına göre, ModDB de aynı Spider Man modunu kaldırdı ve kullanıcıları yasakladı.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.