• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Mustafa Kemâl'in not defterinden:

SiMaY

Forum Üyesi
Bayan Üye
Mustafa Kemâl'in not defterinden:
"Çadırımın önüne çıktım. Hücum edecek askeri görebiliyordum. Gecenin karanlığı kalkmıştı. Artık hücum anı...Saatime baktım. Birkaç dakika sonra ortalık büsbütün ağaracak, düşman askerlerimizi görebilecekti. Mitralyoz ateşleri başlar, kara ve deniz toplarının mermileri sıkı nizamda duran askerimin üstüne bir patlarsa hücumun imkânsızlaşacağına şüphe etmiyordum. Hemen ileriye koştum, askere dedim ki: 'Düşmanı yeneceğinize süphe yok. Fakat acele etmeyiniz. Önce ben ileriye gideyim. Size kırbacımla işaret verdiğim zaman atılırsınız."
Böyle söyleyerek düşmana doğru koşmaya başladı. Biraz sonra da şafak alacasında kamçılı bir kol havaya kalktı. Mustafa Kemâl'in kolu...

(18 Mart Deniz Zaferinin tarihidir. Ancak, unutulmamalıdır ki; Mustafa Kemâl'in kara zaferi olmasa, 18 Mart'ın hiçbir anlamı olmazdı...)

alıntıdır...

Alıntıdır.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.