• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Müjde Ar: Yazıklar olsun, Sezen Aksu olayı gibi Gülşen’i apar topar içeri tıkmak tüm topluma gözdağıdır!

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
4 ay önce verdiği bir konserde ekip arkadaşlarından birine “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” sözleri nedeniyle cezaevine konulan Gülşen’le ilgili verilen karara ilişkin görüşlerine ”Yüreğim sıkıştı” diyerek başlayan Müjde Ar, ”Her şey çok can sıkıcı. Yazıklar olsun. Ülkeyi ne hale getirdiler. Ülkenin üzerine ölü toprağı döktüler. Öyle bir hale geldik ki yapılan hiçbir şeye şaşırmıyoruz artık” dedi.

Ardı ardına yasaklanan festivallere değinen Müjde Ar ”Diyorlar ki neyin nasıl yapılacağına biz karar veririz. Vay vay vay” diye konuştu.

”Mesaj şudur; bizden olmayan herkes bir gün suçlu ilan edilecektir, yaşam tarzını ben tayin ederim”​


Müjde Ar şöyle devam etti:

”Verilen mesaj şudur. Çağdaş sanata karşıyız. Sapkınlıkları, bir kereden bir şey olmaz diyerek görmemelerini bilmeyenler yok. Sanat muhafazakâr olamaz. Sanat özgürdür, başkaldırıdır. Sezen Aksu da olduğu gibi Gülşen’i apar topar içeri atmak, Gülşen’i apar topar tıkmak tüm topluma gözdağıdır.

Mesaj şudur. Bizden olmayan herkes bir gün suçlu ilan edilecektir. Senin yaşama hakkın yok. Yaşam tarzını ben tayin ederim. Ağzını açmayacaksın. Sokağa çıkmıyorlar mı? Kimse yakın çevrelerinden bunlara bir şey söylemiyor mu? Sokakta kimsenin yüzü gülmüyor.

Yöneten taraftır, kendi gibi olmayanları iter. Suçluyuz o taraftan baktığında... Ülkenin onlarca yaşamsal sorunu var. Şu halimize bakın. Sabahtan akşama kadar dayak yiyoruz, hakaret görüyoruz. Sürtük... Bu arada benim Sürtük diye bir filmim var. İzleyebilirler.”


Sezen Aksu, bir şarkısındaki sözlerden ötürü, ”Dillerini keseceğiz, beyinlerine sıkacağız” diye tehdit edilmişti. Tehdit eden 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Platformu Başkanı Erol Bulut hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmişti.

TIKLAYIN - Gülşen’i tutuklatan savcı, Sezen Aksu için ”Dillerini keseceğiz, beyinlerine sıkacağız” tehdidini eleştiri saymış!​

”Korkmuyorum”​


Kaygı yaşıyor musunuz sorusuna, ”Yaşamıyorum. Ben Aysel’in kızıyım. Bende korku morku da yok. Hiç bunlardan da korkmam. Korkmuyorum” yanıtını verdi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.