• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

MSB’den NATO’nun 30 Ağustos paylaşımını silmesine tepki açıklaması

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), NATO Müttefik Kara Komutanlığı’nın (LANDCOM), 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladığı sosyal medya paylaşımını Yunanistan’ın tepkisi üzerine silmesine ilişkin, “Bir başka NATO üyesinin bencil ve şımarık tavrı üzerine, iradesini devretmek anlamına gelecek şekilde kaldırması kabul edilemez” açıklamasını yaptı.

MSB, NATO Müttefik Kara Komutanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladığı sosyal medya paylaşımını Yunanistan’ın tepkisi üzerine kaldırmasına ilişkin bugün sosyal medya hesabında yazılı bir açıklama yayınladı. MSB’nin açıklaması şöyle:

“NATO Müttefik Kara Komutanlığı’nın (LANDCOM), 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladığı sosyal medya paylaşımını, bir başka NATO üyesinin bencil ve şımarık tavrı üzerine iradesini devretmek anlamına gelecek şekilde kaldırması kabul edilemez.

“NATO’NUN KURUMSAL KİMLİĞİNE ZARAR VERMİŞTİR”

30 Ağustos’a Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği resmi isim, ‘Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’dür. Bu, milletimizin iradesidir ve değiştirilemez. Yıllardır hiçbir sorun teşkil etmeyen ve itiraz edilmeyen Zafer Bayramı’na yapılan bu atfın, bu kez uçaklarımıza radar kilidi atarak NATO görevlerini bile sabote etmekten çekinmeyen bir ülkenin mesnetsiz talebi üzerine silinmesi, NATO’nun kurumsal kimliğine ve saygınlığına büyük zarar vermiştir.

“NATO ÜYESİ OLARAK BEKLENTİMİZ, SORUMLULUKLARIN DAYANIŞMA RUHU İÇERİSİNDE YERİNE GETİRİLMESİ VE TARAFSIZLIĞIN KORUNMASIDIR”

Zafer Bayramı yazılsa da yazılmasa da 1922’de zafer kazandığımız gerçeği değiştirilemez. Birlikte çalışma ve müttefiklik ruhu, NATO’nun güçlü olmasındaki temel ilkelerdir. 70 yıldır yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren bir NATO üyesi olarak beklentimiz, sorumlulukların dayanışma ruhu içerisinde yerine getirilmesi ve tarafsızlığın korunmasıdır. Bu vesileyle aziz milletimizin 30 Ağustos ‘Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Gününü’ bir kez daha kutluyoruz.”

NE OLMUŞTU

NATO Müttefik Kara Komutanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla sosyal medyadan Türkiye’yi tebrik eden bir mesaj paylaşmıştı. Yunanistan’ın paylaşımla ilgili “kabul edilemez” tepkisi üzerine NATO Müttefik Kara Komutanlığı, söz konusu mesajı silinmişti. Komutanlığın yaptığı ikinci paylaşımında ise Türkiye’nin ”Silahlı Kuvvetler Günü” kutlanmıştı.

Kaynak: ANKA
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.