• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Mehmet Ali Erbil hakkında zorla getirilmesi kararı

SheLa

Moderatör
Bayan Üye
Katılım
7 Ağu 2022
Mesajlar
3,511
Puanları
38
Konum
Ankara
Cinsiyet
Bayan


Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ve fenomen Ece Ronay Bilir, taciz iddiasıyla gündeme gelmişti.

Ronay, Erbil tarafından kendisine yazılan mesajları ifşa etmiş ve sonrasında suç duyurusunda bulunmuştu.

İkili arasındaki devam eden davada yeni bir gelişme yaşandı.

Taraflar duruşmaya katılmadı
Hakkında elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz, sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret ve tehdit suçlarından 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açılan Mehmet Ali Erbilin yargılanmasına başlandı.

Ronay, yakın zamanda doğum yaptığı gerekçesiyle duruşmaya katılmazken, Erbil'in avukatı ise sabah saatlerinde rahatsızlandığını belirtti.

"Kendisi düzenli ilaç tedavisi görmektedir"
Sanık Erbil'in avukatı, Müvekkilim sabah saatlerinde rahatsızlandığı için duruşmaya katılmamıştır. Kendisi düzenli ilaç tedavisi görmektedir. Bir sonraki celse, sanığı duruşmada dinlenmek üzere hazır edeceğiz. dedi.

"Karşı taraftan davet aldığını duydum"
Şovmen Erbil'in ağabeyi Mustafa Erbil ise duruşmada tanık olarak dinlendi.

Ağabey Erbil, Mehmet Ali Erbilin telefonda konuşmalarına şahit oldum, karşı taraftan davet aldığını duydum. Ne ile gideceğini sordum. Şoförle git, çok uzak yer, tek başına gitme dedim. Karşı taraf tek gel deyince gitme dedim ve oradan ayrıldım. Benim konuyla ilgili başka bir bilgim yoktur. dedi.

"Müşteki birkaç uygunsuz fotoğraf yolladı"
Tanık olarak dinlenen Mehmet Ali Erbilin asistanı Nuray Kaya, Ece Ronay, Mehmet Ali Erbile Instagram üzerinden ulaşarak klibinde oynaması için teklif götürdü. Mehmet Ali Erbil teklifi kabul etti, ilk klip çekildi. İkinci klibin çekiminin bitiminde ekip olarak yemeğe davet ettiler, sonra vazgeçtiler. Ece Ronay tek başına gelmesini istedi, ben Tek başınıza gitmeyin dedim.

Asistanınızı da getirmeyin dedi. Ben de İstiyorsa kendisi gelsin dedim. Mehmet Ali Bey bana, Ece Ronayın kendisini çağırdığı, uygunsuz fotoğraf attığını söyledi. Ben de telefonu aldım. Çok istiyorsan sen gel bu gece koynumda yat diye mesaj attım. Müşteki devamında birkaç uygunsuz fotoğraf daha yolladı. Ertesi gün ise mesajları ifşa etti. diye konuştu.

"Mesajı ben yazdım"
Mahkeme hakimi tanığa, Bu akşam sizin yanınızda uyumak istiyorum. mesajını kimin yazdığını sordu.

Tanık ise Bu mesajı ben yazdım. Sürekli Mehmet Ali Beyi çağırıyordu, bunun üzerine Mehmet Ali Bey böyle bir mesaj yaz dedi, ben de yazdım. Mesaj yazmamı Mehmet Ali Bey talep etti. dedi.

Zorla getirilme kararı çıkarıldı
Tanık beyanlarının ardından ara kararını oluşturan mahkeme, duruşmaya gelmeyen Mehmet Ali Erbil hakkında zorla getirme kararı çıkardı.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianame hazırlandı
DHA'nın aktarımına göre; Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet Ali Erbilin elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz, sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret ve tehdit suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar hapsi isteniyor.

Kaynakça Ensonhaber​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.