• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Mateusz Ponitka: Panathinaikos Kararını Vermek Oldukça Kolaydı

YapraK

Forum Üyesi
Bayan Üye

Mateusz Ponitka transfer süreci hakkında konuştu.

by Eurohoops Team / [email protected]

EuroBasket 2022de Polonya Milli Takımı organizasyonu dördüncü olarak tamamlarken takım kaptanı Mateusz Ponitka performansıyla dikkat çekmişti. Turnuva öncesinde Basketbol Şampiyonlar Ligi ekiplerinden Reggio Emilia ile sözleşme imzalayan Ponitka, turnuvadaki müthiş oyunuyla EuroLeaguein kapısını açtı.

Cazoo Baskonia ve Virtus Bologna gibi ekiplerin ilgisine rağmen Panathianikosa imza atan başarılı oyuncu, Olimpia Milano ile oynanan hazırlık maçının ardından ERT kameralarına konuştu. Ponitka, transfer sürecinin nasıl şekillendiğinden bahsetti.

Mateusz Ponitka, EuroBaskette 13.4 sayı, 5.3 ribaund ve 5.7 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Mateusz Ponitkanın açıklamaları şu şekilde:

Sıcak karşılama için teşekkür etmek istiyorum, çok güzeldi. Maç hakkında konuşursak, koçun dediği gibi üçüncü çeyreğin bizim için iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Dördüncü çeyrekte fark yaratan Milano, kalitesini ve tecrübesini kullandı. Dördüncü çeyrekte biraz pasif kaldık. Her maçtan ders çıkarmalıyız, çok çalışmalıyız. Taktikler üzerinde durmak zor çünkü takımda yeniyim. Sevdiğim şey, takımda herkesin savaşıyor olması. Hazırlık maçı olmasına rağmen topun ardından yere atlayan oyuncular gördük. Bu yaklaşımla normal sezonda başarının izini sürebiliriz.

Panathinaikos bana teklif getirdiğinde cevabını vermek kolaydı. Özellikle takımın tarihini ve taraftar grubunu hesaba katarsak. Kulübün bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Durum benim için biraz çılgıncaydı çünkü Reggio Emiliaya dönmek için valizlerimi toplamıştım. Menajerim beni aradı ve beni istediğini söyledi, bu yüzden bunu gerçekleştirmenin bir yolunu bulmak zorunda kaldık. Reggio Emiliaya çok teşekkür etmek istiyorum çünkü süreç boyunca çok profesyonel davrandılar. Panathinaikosun çok açık ve dürüst davranması da yardımcı oldu.

Maçları kazanmak için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Her şeyin kazanmakla ilgili olduğunu biliyorum. Eğer kazanırsak ve iyi performans gösterirsek, herkes mutlu olacak. En çok hangi noktaya yardım edebileceğimi göreceğim, günden güne ilerleyeceğim. Sezon çok uzun, önümüzde birçok maç var. Bulmacanın nasıl tamamlandığını göreceğiz.

BertaN

Forum Üyesi
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.