• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Mahkemeden istismara uğrayan çocukla ilgili skandal karar sonrası geri adım

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Birgün'de yer alan e göre, Antalya’da, annesinin erkek arkadaşının cinsel istismarına uğrayan kız çocuğu, Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin girişimleri ile annesinden alınarak anneannesine verildi. Savcılık, istismar iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

Küçük kızın annesi, savcılıkta istismar soruşturması devam ederken Antalya 1’inci Aile Mahkemesi’ne çocuğun kendisine verilmesi için başvurdu. Yerel mahkemenin, savcılıktaki istismar dosyasına yönelik gerekli incelemeyi yapmadan çocuğun anneye iadesine onay verdiği öğrenildi.

Yerel mahkemenin kararının ardından polis ve icra müdürü, çocuğu teslim almak için anneannenin evine gitti. Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, skandal karara itiraz etti. Derneğin itirazının ardından Antalya 1’inci Aile Mahkemesi’nin kararı bozuldu.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin kararın bozulmasının ardından yaptığı açıklamada, “Mahkeme talebimizi kabul etti ve ara karardan geri adım atıldı, küçüğümüz anneanneye teslim edilecek. Destek olan, sesimizi duyuran tüm dostlara, basın emekçilerine ve elbette avukatlarımıza teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.