ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Nedir ? Low Ne Demek? Low Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
5,322
Tepkime puanı
42
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İngilizcede yer alan ve yaygın kullanılan Low sözcüğünün anlamını öğrenebilirsiniz. Özellikle gündelik yaşamın çok fazla kullanılan sözcükleri arasında gelmektedir. Peki, low ne demek? Low kelimesinin Türkçe anlamı nedir? İşte bu kelime hakkında bilinmesi gerekenler.

İngilizcede pek çok farklı kelime gündelik yaşamın parçaları arasındadır. Bu doğrultuda İngilizce üzerinden Türkçe karşılık olarak low kelimesinin anlamı, ‘alçak, yüksek olmayan’ biçiminde karşılık geliyor.

Low Ne Demek?
Aslına bakılırsa İngilizce Low kelimesi kurulacak olan cümle ve anlama bağlı olarak pek çok değişik seçenek üzerinden değerlendirilir. Ancak genel olarak Türkçe karşılığı, ‘Alçak, yüksek olmayan ya da yavaş’ biçiminde öne çıkıyor. Sıfat olarak kullanılan bu kelimeyi bir örnekle açıklamak mümkün.

‘’This river is getting low.’’

Bu cümle nehrin gittikçe alçaldığını anlatmaktadır. Zaman içerisinde tamamen kuruyacağı gibi bir anlam çıkarmak mümkündür. Bu gibi pek çok değişik yapı üzerinden low kelimesini alabilir ve kullanabilirsiniz. Genelde İngilizcede kelimeler birden fazla anlama sahip olarak cümleye göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda sürekli olarak low kelimesi ile farklı cümleler kurarak durumu çok daha iyi anlayabilirsiniz.
 
Üst Alt