• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Lorenzo Brown: UNICSte Bana Bir Daha Basketbol Oynayamayacaksın Dediler

YapraK

Forum Üyesi
Bayan Üye

by Eurohoops Team / [email protected]

EuroBasket 2022nin şampiyonu ve bu sezon Maccabi Tel Avivin en çok parlayan yıldızlarından Lorenzo Brown, The Crossover podcastinde Joe Arlauckasın konuğu oldu.

Brown, Kariyerindeki en zor anlardan ABDdeki günlerine, Avrupa macerasından güncel duruma birçok konuda açıklamalar yaptı.

32 yaşındaki oyun kurucu Atlantada dünyaya gelmişti. Kuzey Carolina Üniversitesine giden Brown, 2013 draftında Minnesota Timberwolves tarafından 52. sıradan seçilmişti. Kariyeri genel olarak takım değiştirerek geçti. Bu yüzden de farklı bir adım atmaya ve şansını Avrupada denemeye karar verdi. Fakat burada da işler onun için iyi başlamadı:

İlk kez yurt dışında oynamaya Rusyaya, UNICSe gittim. Neden bilmiyorum fakat fiziksel bir testten kaldım. Vücudumun içinde bir şeyler oluyordu. Bana bir daha basketbol oynayamayacağımı söylediler. Evine gidip kontrol ettirmek isteyebilirsin dediler.

Ben de dönüp bir iki ay boyunca bekledim. Depresyona girdim. Ne yapacağımı bilemedim. 25, belki 26 yaşındaydım ve bir daha basketbol oynayamayacaktım.

Brownın sonraki durakları ise önce Çin, ardından ise G League oldu. Ardından 2019-20 sezonunda Kızılyıldız ile imzaladı.

Quincy Miller sanırım benden iki sene önce Kızılyıldızda oynamıştı. Bir video izlemiştim, herkes bağırıyor ve şarkı söylüyordu. Miller atmosferle büyülenmişti. Benim ilk maçım da öyle oldu. Her maç bu şekilde oluyor. Bunu görünce burayı seveceğim demiştim içimden.

Brownın Avrupadaki macerası temsilcimiz Fenerbahçe ve ardından tekrar UNICS ile devam etti. İspanyol vatandaşlığı alan yıldız oyuncu, geçtiğimiz yaz Sergio Scariolo ve öğrencileri EuroBaskette altın madalyaya koşarken büyük rol oynadı.

Şu an ise Brownın evi Maccabi. İsrail temsilcisi, sezon başından beri yıldız oyuncudan oldukça yüksek verim almayı başarıyor. Playoff için de avantajlı konumda olan Maccabinin özellikle iç sahadaki ateşli taraftarlarıyla neler yapacağı merak konusu.

gulsen06

Forum Üyesi
Bayan Üye
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.