• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Lise yıllarında tanıdığım insanlar (Hikaye)

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,324
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Liseden satanist ve materyalist iki arkadaşım vardı. Kendileri ile dini sohbetler ettiğimde hoşlarına giderdi. Onlara nasihatler verdim. "Direkler, ağaçlar,yıldırım'ı çektiği ve etradindakileri koruduğu gibi dert ve keder de insanı öyle farklı belalardan korur. Hayatta her kez birileri için yaşar. Ümitli olmak gerekir. Yaratlanı sev yaratandan ötürü. Hayatta imkansız yoktur. Allah'ı ve hayatı, insanları sevmeleri için nasihatler verirdim. İkisinde üniversiteyi kazanıp okudular. Ben sohbetlerimde, Allah'ın rahmetinden ümit kesmemek amaçlı odaklı konuşurdum. İyilik etmek amaçlı konuşurdum.Nefsi mutmain edecek örneklerle konuşurdum. Sizde nefsinizi mutmain etmek için uğraşın.En büyük gayeniz s.a.v'i rüyanızda görmek yada s.a.v ile uyanık buluşmak olsun. Keramet görmek yada göstermek için uğraşın. Ben çok sırlı olay gördüm nefsini mutmain ettim. Unutmayın! Namaz ve oruç ibadetinin amacı doğru yolda olmak ve dünya ahiret saadetini kazanmak demektir.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.