• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nedir ? Liberteryenizm Nedir? Liberteryen Kime Denir?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Liberteryenizim, yaşam hakkını ve özgürlüğü savunan bir akım olarak görülmektedir. İnsan ilişkilerinin altın standartı olarak gönüllülük esas alınmaktadır. Modern düşüncedeki heyecan verici gelişmelerden biri olarak görülmektedir.

Liberteryenizm Nedir?

Liberteryenizm, bireysel özgürlük ve gönüllü işbirliğinin vurgulanmasına karşılık gelmektedir. Liberteryenizm anlayışına göre insan eylemlerini belirleyen kurallar olmadığı sürece daha özgür olmaktadır.

Liberteryenizme göre her insan kendi hayatının sahibi olmaktadır. İnsanlar nasıl yaşayacaklarına, kendi hür iradeleri ile karar vermektedir. Liberteryenizm, liberalizmin aşırı versiyonu olarak nitelendirilmektedir.

Liberteryen Kime Denir?

Liberteryenler, özgürlüğü koruyan siyasal sistemi savunmaktadır. Özgürlüğe yönelik en büyük tehditin devletten yana geldiğini düşünen liberteryenler, devletin gerekli olup olmadığını tartışmaktadır. Liberteryen anlayışa sahip olanlar için birey seçim yapma özgürlüğüne sahip olmakla birlikte yaptığı eylemlerden sorumlu tutulmaktadır.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.