• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kuraklık sebebiyle Tuna Nehri’nin su seviyesi düştü

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Avrupa’nın uzun yıllardır gördüğü en ciddi kuraklık Tuna Nehri’nin su seviyesinde azalmaya sebep olurken Sırbistan’ın Prahovo kasabasının yakınlarında 2. Dünya Savaşı’nda batırılmış patlayıcı dolu Nazi Almanyası gemisi gün yüzüne çıktı.

1944’te Nazi Almanyası’nın Karadeniz Filosu’ndan yüzlerce gemi, Sovyet güçlerinden kaçarken bilinçli olarak batırılmıştı. Gemiler, su seviyesinin düşük olduğu dönemde nehirdeki trafiği etkilemeye devam ediyor.

Bu sene yaşanan kuraklık nedeniyle Prahovo yakınlarında 20 geminin bazı bölümleri suyun üzerinde görülmeye başlandı. Gemilerde hala mermi ve patlayıcılar bulunduğu; bunun da gemi trafiğine tehdit oluşturabileceği belirtiliyor.

Gemilerin Sırp ve Rumen balıkçılar için de tehlike oluşturduğu vurgulandı.

Nehirdeki Alman gemileri hakkında bir kitap kaleme alan Velimir Trajilovic, Reuters’a yaptığı açıklamada, ”Almanya’nın batık gemilerinin geride bıraktığı ekolojik felaket biz Prahovo halkına büyük tehdit oluşturuyor” dedi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.