• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Konserve Karnıyarık ve Musakkalık Patlıcan Kızartması

Ayşe

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
7 Eki 2022
Mesajlar
217
Puanları
16
Yaş
26
Konum
Ankara
Cinsiyet
Bayan


Konserve Karnıyarık ve Musakkalık Patlıcan Kızartması

Malzemeler :
3 kilo patlıcan
2 kilo salçalık domates
Tuz

Kızartmak için ;
Sıvı yağ


Yapılışı :
- Patlıcanları alaca soyup yağda kızartıyoruz aynı esnada kabukları soyulmuş robottan çekilmiş salçalık domatesleri diğer bir ocakta kaynatıp ocağın altını kısıp sıcak tutmaya devam ediyoruz.

- Diğer bir taraftan kavanoz kapaklarını da kaynar suya koyup kaynatmaya devam ediyoruz. Hem patlıcanlar kızarıyor hem domates sosları kaynıyor hemde kavanoz kapakları kaynıyor. Baştan malzemeleri hazırlarsanız kolay oluyor.

-Sıcak patlıcanları kavanoza koyup üzerine kaynayan domates sosunu koyup kaynayan kapakla hemen sıkıca kapatıp ters çeviriyoruz.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.