• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kollektif Ceza Nedir? Kollektif Ceza Kavramı Hakkında Bilgiler

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Kollektif ceza, ceza hukukunda yer alan konulardan birisi olarak bilinmektedir. Kollektif ceza ifadesi ile ceza sorumluluğunun şahitliği ifade edilmek istenmektedir. Günümüzde kollektif ceza uygulamasının sadece Kuzey Kore de yapıldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Kollektif Ceza Nedir?

Kollektif ceza ifadesi temel hukuk kurallarının arasında yer aldığı bilinen bir kavram olarak bilinmektedir. Kollektif ceza ile ceza sorumluluğunun şahsiliği ifade edilmek istenmektedir. Kollektif cezalandırma sistemi ile cezanın şahsiliği ilkesi ihlal edilmiş olur. Çünkü sadece suçu işleyen değil aynı zamanda yakınları da cezalandırılmaktadır.

Kollektif Ceza Kavramı Hakkında Bilgiler

Ceza kanuna göre suç işlenmesi durumunda cezanın şahsiliği ilkesi geçerli olmaktadır. Ancak kollektif ceza kavramı, cezanın şahsiliği ilkesine ters düşmektedir.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.