• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kolin İnşaat son 10 yılda 42 kamu ihalesi aldı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,554
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Emir, Kolin İnşaat’ın aldığı ihalelerin yalnızca 5.4 milyar TL’lik kısmının açık ihale olduğunu söyledi. Pazarlık yöntemiyle verilen 18.3 milyar TL’lik ihalelerdeki indirim yüzde 19’da kaldı.

Sözcü’nün haberine göre, Kolin’e verilen kamu ihalelerini gündeme taşıyan ve firmanın 2011-2022 yılları arasında toplam 42 ihale aldığını kaydeden Emir “Bunların 21’i pazarlık usulü ile verildi. İktidar bazı sermaye gruplarını zenginleştiriyor. Birileri kazansın diye kamunun yükünü arttırdılar. Vatandaşımızın cebinden alıp, şirketlerin kasasına koydular’’ diye konuştu.

”Halk fakirleştikçe şirketler zenginleşti”​


Emir şunları söyledi: ”Bu rakamlar da yalnızca acil durumlarda yapılabilmesine olanak tanınan ancak AKP’nin olağan hale getirdiği ve rekabeti ortadan kaldıran pazarlık yönteminin nasıl zenginleştirme aracına dönüştürüldüğünü ortaya koyuyor. Sayıştay, hemen her denetim döneminde ihalelerdeki usulsüzlüklere dikkati çekse de iktidar bildiğini okumaya devam etti. Halk fakirleştikçe şirketler zenginleşti. Yoksulluğu bu ülkenin vatandaşına reva görenler, şirketleri zengin etmek için uçuk garantiler verdi. Bu düzen böyle devam etmeyecek.”
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.