• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

KOD 80072EFE Hatası Nasıl Çözülür ?

Skyler

Forum Üyesi
1.adım

başlat menüsü arama kutusuna , CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

2.adım

komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

net stop wuauserv

net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver
pause

güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

3.adım

başlat menüsü > arama kutusuna > services.msc yazın ve açılan ekrandan

Windows update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler başlangıç türü otomatık oldugundan emin olun

arka plan aktarım hizmeti

Windows modül yükleyicinin

ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun

4.adım

-komut istemi (cmd) yönetici olarak çalıştırın ve

netsh int ip reset a.txt

netsh winsock reset

netsh winhttp reset Proxy

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns

uzmanim.net

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.