• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, AK Partili ismin şirketinden 3.8 milyon TL'ye araç kiraladı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
KVKK, 11 Ağustos’ta araç kiralama ihalesi açtı. İhale kapsamında bir adet yabancı menşeili makam aracı ile dokuz binek araç ve iki minibüs kiralanacağı belirtildi. Kiralanacak araçların kullanım süresi ise 15 Ağustos 2022 ile 14 Ağustos 2024 olarak belirlendi.

Birgün'den Mustafa Bildircin'in kurumun araç kiralama ihalesine verilen en yüksek teklif 6 milyon 984 bin TL oldu. En düşük teklif ise kayıtlara, 3 milyon 854 bin TL olarak geçti. Teklifleri değerlendiren idare, 26 Ağustos’ta Kaya Seyahat Turizm isimli şirket ile sözleşme imzaladı. Sözleşme bedeli 3 milyon 854 bin 385 TL olarak kaydedildi.

"En az 2020 model"​


İhale kapsamında hazırlanan dokümanlarda, kiralanacak araçların teknik özellikleri de sıralandı. Yabancı menşeili makam aracı için talep edilen özelliklerin, “1960 cc motor silindir hacmi, asgari yedi ileri vites, asgari 140 KW motor gücü, xenon veya led far, elektrikli ısıtmalı aynalar, deri döşemeli koltuklar” olduğu öğrenildi. Kurum, makam aracının en az 2020 model olmasını da talep etti.

AK Parti'den aday adayı olmuştu​


Kuruma 3,8 milyon TL’lik araç kiralayan şirketin yönetiminden ise tanıdık bir isim çıktı. 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “Ülkemize hizmet etmek istiyorum” diyerek AK Parti’den Ankara Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Kaya’nın Kaya Seyahat’in yönetim kurulu üyesi olduğu öğrenildi. Şirketin, RTÜK’e de 7,4 milyon TL’ye 27 araç kiraladığı bildirildi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.