ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

KİRLİYİZ...

DanieL

Forum Üyesi
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
2,274
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Tepeden tırnağa kire batmış, kirlenmiş ve bu sebeple de acıyla, ıstırapla lebalep dolmuş bu hayattan kurtulmak, temizlenmek ve temiz bir dünya yaratmak, o temiz dünyada insan gibi yaşamak istiyorsak emperyalizmin dünyamızı sarmış ve bizi karanlığa mahkûm etmiş kara bulutlarını mutlaka dağıtmalıyız. Mış gibi yaparak bunu başaramayız, tüm yüreğimizle, cesaretimizle, samimiyetimizle bunu istemeliyiz. İstemeden ne verilir ne de alınır. Hem istemeyeceksin hem de alacaksın, böyle bir dünya yok. Biz almak için hiçbir eylem ortaya koymayacağız ama istediğimizde önümüze gelsin diyeceğiz, bunun adı karaktersizliktir, sahtekârlıktır. Emperyalizmi bilmeden, tanımadan da bunu başarabilmemiz kabil değildir. Bu yüzden bırakın emperyalizmin en sinsi noktalarını, bünyemize sızdığı açıklarımızı izah ve izhar edeyim. Aklımın erdiğince, dilimin döndüğünce, gönlümün hissettiğince ve yaptığım gözlemlerle bunu yapabilirim. Ama biliyorum ki, bunu yaptırmayacaksınız. İzah ve izhar edeyim ki önce içimizde, sonra da dışımızda gerçek bir devrimle emperyalizmin üzerimizdeki gizli egemenliğini yerle yeksan eyleyelim. Ama bizim böyle bir niyetimiz yok, niyetimiz olsaydı yapılan teklifi olumlu karşılar eyvallah ederdiniz. Zihnen ve ruhen emperyalizmin muhasarası altındayız. Bu yüzden zihnimizde ve ruhumuzda sarsıcı, samimi, gerçek manada dönüştürücü bir devrime ihtiyacımız var. Bilakis birbirimize düşmanken de, dostken de bilmeden emperyalizme hadimiz. Güya emperyalizme düşman olduğumuzu sanıyoruz ama attığımız her adımda, yaptığımız her işte, sergilediğimiz her davranışta, ortaya koyduğumuz her eylemde ona hizmet ediyoruz. Hizmet etmediğimizi sanıyoruz ama böyle sanırken bile hizmet ettiğimizin farkında değiliz. Çünkü gerçekten cahil bir toplumuz. Her zaman söylediğimi yine söyleyeyim; meslek sahibi olmak cehaleti almaz, belki örter ama yok etmez. Emperyalizmin muhasarasından bizi kimse kurtarmaz, kurtarmayacak, ancak ve ancak biz bizi kurtarabiliriz, kurtaracağız. Temizlenmeden de bunu başarmamız kabil olmayacak. Bugün maalesef, zihnen, ruhen, bedenen kirliyiz hem de öyle kirliyiz ki, denizler bile bizi temizleyemez, evet bu gerçektir, denizlerin dahi temizleyemeyeceğiz şekilde kirliyiz. Gerek insanlar olarak, gerek toplum olarak, gerekse devlet olarak gerçekten tarifi kabil olmayacak mesabede kirliyiz. Ve bizi kirleten şeyler yüzünden gerçeği algılamakta ve anlamakta zorlanıyoruz. Böylesi bir manzara da sürekli acı üretiyor, nefreti körüklüyor, düşmanlığı artıyor, tefrikayı besliyor. Nihayetinde güçsüz ve zayıf düşüyoruz. Biz değişmeden değiştirilmeyeceğiz, bunu zihnimize kazımaktan başka çaremiz yoktur. Ama biz değişmeden değişmek istiyoruz. Çünkü sahtekârız, ahlaksızız, samimiyetsiziz. İçimizde ki Tanrı’ya ram olmaktan başka opsiyonumuz yoktur, badema da olmayacaktır. İçimizde ki Tanrı’yı tanıyor muyuz? Çok yol yürümemiz gerek çok…

EKSTRA:

“Ölümle nişanlıyız.”

HZ. HÜSEYİN

“Bugün ben zulme başkaldırmasaydım, benden sonra zulme başkaldıran kimse olmazdı.”

HZ. HÜSEYİN

Yezit’ti galip, mağluptu galip gerçekte. Hz. Hüseyin olmak kolay olsaydı, bedel can olmazdı. Biat etseydi gövdesi duracaktı belki ama ruhu ölecekti. Oysa bedeni ayakta tutan diri bir ruhtu. Zulme boyun eğiyorsan Hz. Hüseyin’in adını ağzına almayacaksın. Zulmün ismi, cismi, adresi olmaz. Zulüm zulümdür. Zalim de zalim. Zulmün de iki ucu vardır; zulmeden, zulme uğrayan. Suçlu kim? İkisi de. Zulmetmeyeceksin; ediyorsan zalimsin. Zulme boyun eğmeyeceksin; eğiyorsan, yine zalimsin. Mazlum olmak öyle kolay bir şey değildir. Mazlumum deyip masum olamazsın.

ÇAKYAMUNİ
 
Üst Alt