• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kim Bu Gözlerindeki “yabancı”

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,577
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
“Türkiye'nin merkez bankası, enflasyonun 24 yılın en yüksek seviyesine yükselmesine ve liranın rekor düşük seviyeye yaklaşmasına rağmen faiz oranlarında şok indirim yaptı. Kur keskin bir şekilde zayıfladı.”

Dün açıklanan faiz kararını Bloomberg böyle duyurdu…

Kararın ekonomimize zararı bir yana, iktisadi gerekçelerin açıkladığı Para Politikası Kurulu metni başlı başına çelişkilerle dolu. Faiz kararını yazdığı cümleyi çıkartıp metni birisine verseniz, “bunlar kesin faizi arttırmıştır” der.

Aslında %14 veya %13 olmasının pratikte önemi yok. Tüketici kredileri %40’a dayandır. Niyet beyanı daha önemli. Bu karar “biz faiz düşürmeye devam edeceğiz” diye bas bas bağırıyor...

 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.