ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Kılıçdaroğlu ile Uysal, "Zafer Yürüyüşü"ne katıldı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,306
Tepkime puanı
4
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Afyonkarahisar'da Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Zafer Yürüyüşü"ne katıldı.

Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünde başlayan 14 kilometrelik yürüyüş, Kocatepe'deki Atatürk Anıtı'nda sona erdi.

Kılıçdaroğlu ve Uysal, burada Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruz'un 100. yılında Afyonkarahisar'da olmaktan çok mutlu olduklarını vurguladı.

Bir önceki yüzyılın atmosferini yaşamak için Büyük Taarruz'un başladığı topraklara geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki 100 yıla bakmalıyız, daha güzel bir Türkiye'de yaşamak için, bağımsız bir Türkiye'de yaşamak için, demokratik bir Türkiye'de yaşamak için. Bizden öncekiler hayatlarını verdiler, düşmanla göğüs göğüse mücadele ettiler ve bugünkü Türkiye'yi, bağımsız Türkiye'yi kurdular. Bize düşen görev ikinci 100 yılda Türkiye'yi, Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'i demokrasi ile taçlandırmak." dedi.

Gültekin Uysal da "Büyük Atatürk'ün 16 Mayıs 1919'da Bandırma vapuruyla Anadolu'ya taşıdığı cesaret ve iradenin zirveye çıktığı bu Kocatepe'den akarak 9 Eylül'de düşmanın denize dökülmesi ile genç Türkiye Cumhuriyeti'nin yolu açılmıştır. Biz de bu anlamlı yürüyüşle iliklerimize kadar kıt kanaat imkanlarla 'iman varsa imkan da vardır' diyerek yürüyen ecdadımızı andık. Büyük lider, büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında tüm mücadele arkadaşlarını, silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle, minnetle anlıyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 
Üst Alt